علم و فن آوری

This Thursday, Feb. 18, 2021 photo provided by NASA shows the Perseverance rover lowered towards the surface of Mars during its…
انسان از زمان آغاز عصر فضا تا به امروز حدود ۳۰ سفینه فضایی و مریخ‌نورد را به سیاره سرخ فرستاده است. اما آیا چیز دیگری همراه با این سخت‌افزارها به مریخ رفته است؟ آیا ممکن است باکتری‌هایی به طور تصادفی همراه با این سفینه‌ها به مریخ انتقال پیدا کرده باشند و پس از جان به در بردن از این سفر طولانی، سیاره سرخ را زیستگاه جدید خود کرده باشند؟
A registered nurse loads a dose of a COVID-19 vaccine into a syringe at a vaccination center, Thursday, Feb. 11, 2021, at…
از میان ۹۵ میلیون نفری که تا ۲۶ ماه آوریل در آمریکا کاملاً واکسینه شدند، تاکنون ۹۲۴۵ مورد ابتلا گزارش شده است. این رقم به کمتر از یک صدم درصد می رسد، هرچند مرکز کنترل و پیشگیری بیماری می‌گوید ممکن است کم‌شماری شده باشد.
FILE PHOTO: Injections with doses of the Pfizer-BioNTech Comirnaty coronavirus disease (COVID-19) vaccine are pictured in Berlin
سازمان غذا و داروی ایالات متحده، آف‌دی‌ای مجوز استفاده از واکسن فایزر را برای سنین ۱۲ تا ۱۵ سال صادر کرد. پیش از این فقط مقاطع سنی ۱۶ سال به بالا می‌توانستند واکسن کرونا محصول شرکت فایزر را دریافت کنند.
pills
بنا بر پیش‌نویس توصیه‌نامه جدید کارگروه خدمات پیشگیرانه در ایالات متحده آمریکا، شواهد کافی برای توصیه یا منع مصرف اکثر ویتامین‌ها و مواد معدنی برای پیشگیری از سرطان و بیماری‌های قلبی وجود ندارد.
In this image taken by the Mars Perseverance rover and made available by NASA, the Mars Ingenuity helicopter, right, flies over…
آژانس فضایی آمریکا ناسا بعد از به اشتراک گذاشتن عکس‌ها و ویدیوهایی از هلیکوپتر کوچک «نبوغ» که همراه با مریخ‌نورد «استقامت» در ۱۸ فوریه به سطح مریخ رسید، اکنون صدای پره‌های این هلیکوپتر را که در جو رقیق این سیاره پرواز می‌کند را به اشتراک گذاشته است.
FILE PHOTO: Long March-5B Y2 rocket, carrying the core module of China's space station Tianhe, takes off from Wenchang
سازمان ملی فضایی و هوانوردی آمریکا، ناسا، از چین به دلیل رفتار غیرمسئولانه در برنامه فضایی خود و ورود بدون کنترل بقایای موشک به جو زمین  انتقاد کرد.
FILE PHOTO: Long March-5B Y2 rocket, carrying the core module of China's space station Tianhe, takes off from Wenchang
انتظار می‌رود بخش‌های باقمیانده بزرگترین موشک چین که هفته پیش به فضا پرتاب شد، شامگاه شنبه ۱۸ اردیبهشت و یا بامداد یکشنبه، وارد اتمسفر شود.
IMAGE DISTRIBUTED FOR SOCIAL SECURITY WORKS - Supporters cheer after it's announced that the United States will support the…
نماینده تجاری ایالات متحده آمریکا عصر چهارشنبه اعلام کرد که دولت پرزیدنت بایدن از لغو حق مالکیت معنوی فرمول ساخت واکسن ضد ویروس کووید-۱۹ حمایت می‌کند.  
FILE PHOTO: 2020 Ford Explorer cars are seen at Ford's Chicago Assembly Plant in Chicago
نخستین خودروی این مجموعه که قابلیت حرکت در جنگل، مناطق کوهستانی، و بیابانی،‌ یا به اصطلاح «خارج از جاده» را نیز دارند، مدل شاسی‌بلند اکسپلورر است که از محبوب‌ترین محصولات این شرکت محسوب می‌شود.
Jennifer Lira, left, a childcare specialist in the Spring Branch Independent School District, receives a Pfizer COVID-19…
باورهای غیرعلمی و نگرانی‌های غیرضروری نسبت به واکسن سبب شده است که برخی از مردم آمریکا واکسن‌های کووید۱۹ را دریافت نکنند.