نسرین ستوده Nasrin Sotoudeh
نسرین ستوده،‌ وکیل و مدافع حقوق بشر زندانی در ایران

نسرین ستوده، وکیل و فعال حقوق بشر زندانی در ایران، که در تاریخ ۱۹ دی‌ماه به دلیل ابتلا به بیماری قلبی،‌ برای دومین بار طی ماه‌های گذشته به مرخصی درمانی اعزام شده بود، بار دیگر با به پایان رسیدن زمان مرخصی خود به زندان قرچک ورامین بازگشت.

رضا خندان، همسر نسرین ستوده، روز چهارشنبه ۱ بهمن ماه ضمن تایید این خبر در توییتر خود نوشت:‌ «او چند روز پیش در بیمارستان پارس تهران آنژیو کرد. متاسفانه شرایط زندان‌ها در ایران فلاکت بار است و زندانیانی که مشکلات جسمی و بیماری دارند؛ شرایط سخت‌تری را تحمل می‌کنند.»

نسرین ستوده که به خاطر دفاع از زندانیان سیاسی، توسط جمهوری اسلامی به اتهاماتی چون «اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی، نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی» به ۳۳ سال زندان محکوم و زندانی شده بود، روز شنبه ۱۷ آبان، با تودیع وثیقه برای درمان به شکل موقت از زندان به مرخصی اعزام شد. اما در تاریخ ۱۲ آذر ماه به دنبال تماسی از سوی دادسرای ناحیه ۷ دادیاری ناظر بر زندان قرچک و مخالفت با تمدید مرخصی‌اش، به زندان منتقل شده بود.

Nasrin Sotoudeh, Activist, Iran, Prisoner
نسرین ستوده، وکیل و فعال حقوق بشر، به زندان قرچک ورامین منتقل شد
همسر نسرین ستوده، وکیل و فعال حقوق بشر زندانی در ایران، می‌گوید که در پی مخالفت با تمدید مدت زمان مرخصی خانم ستوده، این وکیل دادگستری بار دیگر به زندان قرچک ورامین منتقل شده است.