لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۰۶

ظریف: انتقال پرونده اتمی به وزارت خارجه ابلاغ نشده


محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران می گوید هنوز بحث انتقال مذاکرات هسته ای از شورای امنیت به وزارت خارجه ابلاغ نشده و در این زمینه «رئیس جمهور باید تصمیم بگیرد.»

پیشتر خبرگزاری اسوشیتدپرس به نقل از یک مقام دیپماتیک ایرانی از انتقال پرونده اتمی ایران به وزارت خارجه خبر داده بود. همزمان عباس عراقچی سخنگوی وزارت خارجه ایران در موضعگیری شبیه به آقای ظریف گفته بود «هنوز هیچ تصمیمی درباره انتقال پرونده هسته ای از دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی به وزارت امور خارجه گرفته نشده است.»

آقای ظریف همچنین در سخنانی که در حاشیه جلسه هیات دولت ایراد کرد گفت مشخص نیست که رئیس جمهوری برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل متحد به نیویورک سفر کند.

شصت و هشتمین مجمع عمومی سالانه سازمان ملل متحد ١٧ سپتامبر در مقر این سازمان در نیویورک آغاز می شود.

آقای ظریف همچنین درباره گفت و گوی تلفنی اش با کاترین اشتون، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت که در آن مکالمه گفته است که رسیده به راه حل در این زمینه دشوار نیست، به شرطی که اراده سیاسی در طرف مقابل نیز وجود داشته باشد. وزیر امور خارجه جدید جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد که طرف مقابل باید «حقوق ملت ایران و صلح آمیز بودن فعالیت های هسته ای ایران را به رسمیت بشناسد.»
XS
SM
MD
LG