لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۴۸

در حمله طالبان به زابل افغانستان دستکم ۲۰ نفر کشته شدند


عکس آرشیو
عکس آرشیو

نیروهای طالبان در افغانستان طی دو حمله در یک ولایت جنوبی افغانستان، به مرکز این استان موشک پرتاب کرده و با هجوم به پاسگاه های پلیس دستکم ۲۰ نفر را کشتند.

نیویورک تایمز به نقل از بسم الله افغانمل، فرماندار ولایت زابل افغانستان، گفت حدود هزار تن از پیکارجویان طالبان یکشنبه صبح، ۳۱ اردیبهشت ماه، به پاسگاه های پلیس در محله شاه‌جوی هجوم بردند که در نتیجه آن دستکم ۲۰ نفر جان خود را از دست دادند.

در حمله ای دیگر که در شهر قلات، مرکز استان زابل، و تقریبا همزمان با حمله شاه‌جوی رخ داد، پیکارجویان طالبان با چندین موشک شهر را بمباران کردند که تعدادی از موشک ها با یک مرکز پلیس و بخشی از خانه فرماندار برخورد کردند. فرماندار زابل می گوید حمله دوم در «قلات» تلافی به دنبال نداشته است.

محمد، مدیر مدرسه ای در شاه‌جوی می گوید پیکارجویان طالبان طی دو شب گذشته حملات متعددی به پاسگاه های پلیس در محله های اطراف انجام داده اند. او در ادامه گفت به خاطر تشدید تبادل آتش میان پیکارجویان طالبان و نیروهای افغان نمی توانند از خانه خارج شوند.

به گفته فرماندار ولایتی زابل، بیش از نیمی از یازده محله ولایت زابل از سوی طالبان تهدید شده اند و نیروهای افغان نیز برای خنثی‌سازی این تهدیدها در تقلی هستند.

مقامات افغان می گویند حملات پیکارجویان طالبان از ماه گذشته و با آغاز فصل جدیدی از مبارزات آنها شدت گرفته است.

به گفته این مقامات، در حال حاظر محله «خاک افغان» در ولایت زابل افغانستان کاملا تحت کنترل طالبان قرار دارد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG