لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۴۴

وزیر دفاع آمریکا: آمریکا در افغانستان با دشمنی مصمم روبروست


جیم متیس، وزیر دفاع آمریکا، در نشست با لارس لوکه راسموسن، نخست وزیر دانمارک
جیم متیس، وزیر دفاع آمریکا، در نشست با لارس لوکه راسموسن، نخست وزیر دانمارک

جیم متیس، وزیر دفاع آمریکا، روز سه شنبه در یک کنفرانس خبری مشترک با همتای دانمارکی خود در کپنهاگ، پایتخت دانمارک، گفت نیروهای آمریکایی در افغانستان با «دشمنی مصمم» روبرو هستند اما همچنین موفق شده اند ضربات محکمی به دشمن وارد کنند.

وزیر دفاع آمریکا می گوید پیکارجویان داعش و طالبان در افغانستان متحمل خسارات عمده ای شده اند و قدرت آنها در منطقه در حال تضعیف است.

آقای متیس افزود تضعیف این گروه های تروریستی در افغانستان تحت رئیس جمهوری اشرف غنی به خاطر این است که آقای غنی موفق شده تا «محبت، احترام، و حمایت» مردم افغانستان را به خود جلب کند.

مقامات آمریکا و افغانستان اخیرا اعلام کردند عبد الحسیب، رهبر شاخه داعش در افغانستان، طی یک عملیات نظامی کشته شده است. مقامات بر این باورند که عبد الحسیب طراح حمله تروریستی به بیمارستان کابل در اوایل سال جاری بوده است که در آن ۵۰ نفر جان خود را از دست دادند.

ژنرال متیس در کنفرانس خبری روز سه شنبه گفت کشتن رهبر داعش در افغانستان ضربه محکمی به این گروه وارد کرده است.

آقای متیس حین تأکید بر اینکه میدان جنگ در افغانستان همچنین میدانی است مملو از انسان های بی گناه، گفت آمریکا با تلفیق تلاش های نظامی و غیرنظامی خود در افغانستان سعی خواهد کرد تا از کشتار غیرنظامیان در منطقه جلوگیری کند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG