لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۳۵

رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ وارد یمن شد


رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ روز شنبه وارد صنعا پایتخت یمن، که در کنترل شبه نظامیان حوثی قرار دارد، شد. در همین حال مقامات امنیتی یمن گفتند در انفجار بمبی در یک پایگاه نظامی ۱۱ مامور ضدشورش کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از منابع بین المللی صلیب سرخ، سفر پیتر مورر به یمن، که در پی کشته شدن چهار داوطلب آن کمیته از آغاز جنگ داخلی در آن کشور صورت می گیرد، قرار است تا دوشنبه ادامه یابد و هدف از آن تاکید بر لزوم پایان دادن به اوضاع ناگوار انسانی در یمن است.

یمن فقیرترین کشور جهان عرب توصیف می شود، و مردم آن کشور بحران زده در حال حاضر با کمبود شدید آب، مواد غذایی دارو روبرو هستند.

در همین حال، یک خودروی بمبگذاری شده در ساعات پایانی جمعه در پایگاه نظامی لابوزه منفجر شد، و به گفته مقامات امنیتی ۱۵ کشته و بیش از ۲۰ نفر مجروح بر جای گذاشت.

نیروهای ضدشورش یمنی روز جمعه شبه نظامیان شیعه حوثی را از لابوزه، آخرین پایگاه نظامی در جنوب که در کنترل خود داشتند، بیرون راندند.

در این میان روز شنبه، جنگ بین ساکنان محلی و شورشیان حوثی در منطقه حاذم الدین، در استان ایب در گرفت، دستکم ۶ تن کشته شدند.

مقامات امنیتی گفتند آتش نبرد همچنین بین رزمندگان حوثی و مخالفان آنها در تعز، سومین شهر بزرگ یمن، و شهر استراتژیک زنگبار در جنوب آن کشور، بالا گرفته است.

XS
SM
MD
LG