لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۱۵

شهروند فرانسوی ربوده شده در یمن آزاد شد


یک شهروند فرانسوی که زمستان گذشته در یمن ربوده شده بود، آزاد شده و به زودی به کشور خود باز خواهد گشت. مقامات فرانسه این خبر را روز جمعه اعلام کردند و گفتند ربایندگان قصد داشتند او را بکشند.

ایزابل پریم و مترجم او روز ۲۴ فوریه در صنعا هنگامی که عازم محل کار بودند، توسط مردان مسلح ربوده شدند. منابع عشایری یمن در ماه مارس گفتند او آزاد خواهد شد، اما در آن زمان فقط مترجم آزاد شد.

هنوز مشخص نیست آیا بابت آزادی خانم پریم پولی پرداخت شده است یا خیر. خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام فرانسوی گفت پاریس هرگز جزئیاتی درباره بازداشت یا آزادی گروگان ها را منتشر نمی کند.

فرانسوا اولاند رییس جمهوری فرانسه گفت دولت او برای این «پیامد مبارک» از هیچ کوششی فروگذار نکرد. لورن فابیوس وزیر خارجه او نیز در بیانیه ای گفت با ایزابل پریم بصورت تلفنی صحبت کرده و حالش خوب است.

رویترز می گوید دولت عمان اغلب در آزادی گروگان ها نقش میانجی را بازی کرده است. خبرگزاری عمان به نقل از یک مقام وزارت خارجه آن کشور نوشت مقامات به یافتن خانم پریم کمک کردند و او را سحرگاه به مسقط آوردند.

روشن نیست چه کسی یا گروهی ایزابل پریم را به اسارت گرفته بود، اما برخی عشایر یمنی در گذشته سابقه ربودن شهروندان غربی را داشته اند، تا دولت را جهت تامین نیازها و آزادی بستگانشان تحت فشار بگذارند.

XS
SM
MD
LG