لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۳۷

در حمله هوایی ائتلاف عربستان به یک مهمانسرا در یمن ۴۱ نفر کشته شدند


ساختمان مهمانسرایی در روستای أحرب، نزدیک صنعا پایتخت یمن، که هدف حمله هوایی ائتلاف به رهبری ریاض قرار گرفته است - ۱ شهریور ۱۳۹۶
ساختمان مهمانسرایی در روستای أحرب، نزدیک صنعا پایتخت یمن، که هدف حمله هوایی ائتلاف به رهبری ریاض قرار گرفته است - ۱ شهریور ۱۳۹۶

در حمله هوایی نیروهای ائتلاف منطقه‌ای به رهبری عربستان سعودی به ساختمان هتلی در نزدیکی شهر صنعا پایتخت یمن در روز چهارشنبه، دست کم ۴۱ نفر جان خود را از دست دادند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، مقام‌های یمن می‌گویند جت‌های ائتلاف ساختمان دو طبقه یک مهمانسرا در روستای أرحب واقع در ۳۵ کیلومتری پایتخت را هدف حمله قرار دادند.

اطلاعات متناقضی درباره قربانیان منتشر شده است؛ پزشکان می‌گویند کشته شدگان همگی کشاورز بوده‌اند، اما مقام‌ها و شاهدان می‌گویند برخی از شورشیان هم در میان قربانیان هستند.

این حمله در حالی صورت گرفت که دو گروه عمده شورشی – شبه نظامیان شیعه حوثی و نیروهای وفادار به علی عبدالله صالح رئیس جمهوری پیشین یمن – در صنعا مقابل هم قرار گرفته‌اند.

به نوشته آسوشیتدپرس، با تشدید این رویارویی و همچنین افزایش حملات هوایی نیروهای ائتلاف علیه شورشیان، نگرانی‌ها از بالا گرفتن درگیری‌های خیابانی در صنعا افزایش یافته است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG