لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۱۰

کویت استفاده ایران از آب‌های خود برای ارسال سلاح به حوثی‌های یمن را رد کرد


تعدادی از نیروهای شبه نظامی شیعه حوثی در حال انتقال به صنعا پایتخت یمن - آرشیو
تعدادی از نیروهای شبه نظامی شیعه حوثی در حال انتقال به صنعا پایتخت یمن - آرشیو

کویت روز چهارشنبه گزارش خبرگزاری رویترز که گفته بود ایران از مسیر جدیدی از طریق کشورهای عربی حوزه خلیج فارس برای ارسال سلاح به شبه نظامیان شیعه حوثی در یمن استفاده می‌کند، رد کرد.

خبرگزاری رویترز، روز سه شنبه در گزارشی نوشت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران طی ماه‌های اخیر از طریق آب‌های بین ایران و کویت مسیر جدیدی را برای کمک رسانی و ارسال سلاح به حوثی‌های یمن یافته است.

یک روز بعد، وزارت خارجه کویت با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که «کشور کویت خبر خبرگزاری رویترز مبنی بر بهره برداری ایران از آب‌های کویت برای تحویل سلاح و کمک‌های نظامی به حوثی‌ها در یمن را رد می‌کند.»

این بیانیه از قول یک مقام وزارت خارجه کویت که هویت او مشخص نشده گفت، «آب‌های کشور در کنترل کامل نیروی دریایی کویت است و هیچ گزارشی از تردد یا فعالیت‌های مشکوک دریایی دریافت نشده است.»

به گزارش رویترز، وزارت خارجه کویت همچنین از رسانه‌های بین المللی خواسته است که «تحقیقات جامع‌تری» را در اینگونه موارد انجام دهند.

در جنگ یمن، ایران از شیعیان حوثی در برابر نیروهای وفادار به عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری قانونی آن کشور و ائتلاف عربی حامی او که ریاض – رقیب منطقه‌ای تهران – رهبری آن را بر عهده دارد، حمایت می‌کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG