لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۳۷

دیدگاه | کسانی که همچنان در افغانستان گیر افتاده‌اند


قطر ایرویز در فرودگاه کابل - ۹ سپتامبر ۲۰۲۱
قطر ایرویز در فرودگاه کابل - ۹ سپتامبر ۲۰۲۱

هیئت تحریریه وال استریت ژورنال در مقاله‌ای می‌گوید که آمریکا برای رها ساختن کسانی که در افغانستان گیر افتاده‌‌اند، اقدام کافی انجام نمی‌دهد.

مقاله وال استریت ژورنال که روز یکشنبه ۲۱ شهریور منتشر شده، می‌گوید طالبان سرانجام اجازه داد که بیش از ۱۰۰ آمریکایی، کانادایی، بریتانیایی، و دارندگان مجوز اقامات دائم در آمریکا و شماری دیگر، روزهای پنجشنبه و جمعه گذشته افغانستان را با هواپیما ترک کنند.

هئیت تحریریه وال استریت ژونال می‌نویسد اگر چه وزارت خارجه آمریکا گفته است که انتظار دارد افراد بیشتری افغانستان را ترک کنند، اما دولت ایالات متحده هنوز برای آن که هزاران افغان که صلاحیت قانونی مهاجرت به آمریکا را دارند از افغانستان خارج شوند، اقدام کافی نکرده است.

وال استریت ژورنال می‌نویسد هنوز آمریکایی‌ها و افغانستانی‌هایی که جانشان در خطر است، در سراسر افغانستان پراکنده هستند و طالبان عملا صدها نفر را در فرودگاه شهر مزار شریف واقع در شمال افغانستان گروگان گرفته است.

نویسندگان این مقاله می‌گویند دولت بایدن باید به طالبان بگوید - و نه آن که از آن گروه بخواهد - هر کسی که بخواهد، می‌تواند به دعوت آمریکا از افغانستان خارج شود.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی‌رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن، الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

XS
SM
MD
LG