لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۵۱

بهبود وضع اشتغال در امریکاوزارت کار گزارش ماهانه وضع اشتغال در امریکا را منتشر کرد. در این گزارش آمده است در ماه ژوئن ۱۹۵,۰۰۰ شغل جدید ایجاد شده ولی نرخ بیکاری در همان حد ۷.۶ درصد باقی مانده است.
گزارش روز جمعه حاکی است که استخدام نیروی کار تازه در برخی از اقتصادهای بزرگ جهان در بخشهای حرفه ای، تجارت و امور مالی، خدمات، خرده فروشی، و بهداشت افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش هنوز حدود ۱۱.۸ میلیون نفر در آمریکا بیکارند که نرخ بیکاری را در همان حد ۷.۶% نگاه داشته است.

اقتصاد امریکا از بعد از رکود سالهای ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ رشدی آهسته داشته است. موقعیت های شغلی در ماههای اخیر افزایش یافته و برخی از تحلیلگران اقتصادی می گویند وضع اقتصاد در نیمه دوم سال بهتر خواهد شد.

بر اساس آخرین گزارشها در ماههای آوریل و مه ۳۹۴,۰۰۰ شغل ایجاد شده که حدود ۷۰,۰۰۰ بیشتر از تخمینها و انتظارات بود.
سیاستگذاران در بانک مرکزی امریکا - فدرال رزرو - مشغول سبک سنگین کردن وضع هستند که چه زمانی باید تزریق پول به اقتصاد کشور از طریق خرید ماهانه اوراق قرضه را کاهش دهند.
بن برنانکه می گوید فدرال رزرو در اواخر امسال تزریق پول را کاهش خواهد داد و در سال آینده آن را قطع خواهد کرد. با این حال انتظار می رود نرخ بهره تا زمانی که نرخ بیکاری پایین تر بیاید، همچنان بدون تغییر باقی بماند .

بازارهای سهام در آسیا روز خوبی را پشت سر گذاشته اند. خرید و فروش سهام در ژاپن، هنگ کنگ و تایوان خیلی خوب بود، و بیشتر بازهاری سهام آسیا نیز کار روز جمعه خود را با افزایش خرید و فروش به اتمام رساندند.

روز جمعه وزارت کار ایالات متحده گزارش ماهانه وضع اشتغال را منتشر می کند.
بررسیهای داو جونز و بلومبرگ نشان می دهد که نرخ بیکاری از ۷.۶ درصد در ماه مه به ۷.۵ درصددر ماه ژوئن کاهش یافت. این پایین ترین نرخ بیکاری در ۴ سال گذشته است.
اوائل این هفته گزارش دیگری که حاکی از افزایش اشتغال - بیش از حد پیش بینی شده - بود، باعث اشتیاق سرمایه گذاران شد.
شرکت خدماتی ارائه فیش حقوقی در امریکا می گوید دهها هزار شغل در ماه ژوئن ایجاد شد و وزارت کار آمریکا می گوید تعداد افرادی که برای دریافت بیمه بیکاری ثبت نام کرده اند، در ماه گذشته ۵۰۰۰ نفر کاهش یافته است
.
XS
SM
MD
LG