لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۳۷

تیم ملی فوتبال آمریکا به مرحله دوم جام جهانی صعود کرد


ماتس هوملز بازیکن تیم ملی فوتبال آلمان (چپ) در مصاف با فابیان جانسون بازکن تیم ملی آمریکا در بازی روی پنجشنبه ۵ تیر ۱۳۹۳
ماتس هوملز بازیکن تیم ملی فوتبال آلمان (چپ) در مصاف با فابیان جانسون بازکن تیم ملی آمریکا در بازی روی پنجشنبه ۵ تیر ۱۳۹۳

در آخرین روز از دور نهایی مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۱۴، تیم‌های ملی فوتبال ایالات متحده آمریکا و آلمان به مصاف هم رفتند که آلمانی‌ها با یک گل توانستند آمریکا را شکست دهند.

توماس مولر مهاجم گلزن تیم ملی آلمان در دقیقه ۵۵ تک گل ژرمن‌ها را به ثمر رساند تا این تیم با ۷ امتیاز از سه بازی به عنوان تیم نخست گروه G این رقابت‌ها راهی دور بعد این مسابقات شود.

تیم ملی فوتبال آمریکا به رغم این شکست با ۴ امتیاز و به دلیل تفاضل گل بهتر نسبت به پرتغال به عنوان تیم دوم، به مرحله یک هشتم نهایی رقابت‌های جام جهانی برزیل صعود کرد.

در دیگر دیدار این گروه پرتغال ۲ بر ۱ از سد غنا گذشت ،اما نتوانست راهی دور بعد شود. بویه در دقیقه ۳۱ به اشتباه دروازه غنا را گشود. در نیمه دوم و در دقیقه ۵۷ ژیان بازی را به تساوی کشاند و کریستیانو رونالدو در دقیقه ۸۰ گل برتری پرتغال را به ثمر رساند.

با این نتیجه پرتغال و غنا به ترتیب با ۴ و ۱ امتیاز در رده‌های سوم و چهارم جدول قرار گرفتند و از جام جهانی خداحافظی کردند.

XS
SM
MD
LG