لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۴۵

تکلیف ۸ تیم روشن شد؛ مصاف شگفتی‌ساز جام با یونان


داور کلودیو مارکیزیو، بازیکن تیم ملی ایتالیا را در بازی با اروگوئه اخراج کرد
داور کلودیو مارکیزیو، بازیکن تیم ملی ایتالیا را در بازی با اروگوئه اخراج کرد
کلمبیا و یونان، آخرین تیم‌هایی بودند که در پایان بازی‌های روز سه شنبه، صعود خود را به مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی قطعی کردند.

دیدار کلمبیا و ژاپن از گروه C با نتیجه ۴ بر یک به سود کلمبیا به پایان رسید تا یکی دیگر از تیم های آسیایی راهی خانه شده و کلمبیا به عنوان سرگروه به مرحله بعد صعود کند. پیش از ژاپن، استرالیا که به عنوان نماینده قاره آسیا در بازی‌ها شرکت کرده، از صعود به مرحله بعد باز مانده بود.

در دیداری دیگر از گروه C ، یونان توانست به لطف پنالتی دقایق تلف شده، ساحل عاج را با نتیجه دو بر یک شکست دهد و دروگبا و یارانش راهی خانه کند. یونان با این برد به عنوان تیم دوم گروه، به مرحله بعد صعود کرد.

تکلیف تیم‌های گروه D نیز روز سه شنبه روشن شد. کاستاریکا که با دو برد صعود خودش را قطعی کرده بود، با تساوی در مقابل انگلیس به عنوان تیم اول گروه به مرحله بعد رفت. اروگوئه هم در یک دیدار پرحاشیه، ایتالیا را شکست داد و به عنوان تیم دوم صعود کرد.

بر این اساس، کاستاریکا، تیم شگفتی‌ساز جام جهانی، در مرحله بعد به دیدار یونان خواهد رفت و اروگوئه با کلمبیا بازی خواهد کرد.

پیش از این تکلیف صعود ۴ تیم از گروههای A و B نیز روشن شده بود. با انجام دیدارهای روز دوشنبه، برزیل به عنوان تیم اول گروه A صعود کرد و حریف شیلی، تیم دوم گروه B، شد. مکزیک هم که در آخرین بازی خود کرواسی را با نتیجه سه بر یک برد، حریف هلند در مرحله یک هشتم نهایی شد.

نکته جالب اینکه از هشت تیمی که تا پایان روز سه‌شنبه چهارم تیرماه به مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی صعود کرده‌اند، تنها دو تیم اروپایی هستند و ۶ تیم دیگر به آمریکای جنوبی تعلق دارند.
XS
SM
MD
LG