لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۳۴

اخراج ۲۵ کارگر نساجی بروجرد؛ کارگران کارخانه اعتصاب و تجمع کردند


آرشیو
آرشیو

صدها تن از کارگران کارخانه نساجی بروجرد در اعتراض به اخراج ۲۵ تن از همکاران شان توسط کارفرما، اعتصاب و در محوطه شرکت تجمع کردند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، یکی از کارگران کارخانه نساجی بروجرد، با اشاره به این که در این واحد صنعتی، بیش از یک هزار کارگر شاغل هستند، گفت که حدود ۲۵ تن با سوابق ۱۸ تا ۲۵ سال کار، اجازه ورود به محل کار خود را ندارند.

او افزود: ما خواهان مشخص شدن وضعیت پرداخت مطالبات معوقه و بازگشت به کار همکاران تعدیلی خود هستیم اما تاکنون از جانب مدیریت کارخانه و مسئولان شهرستان پاسخ مشخصی به این مطالبات داده نشده است.

این کارگر اشاره کرد که کارگران کارخانه از احتمال ادامه روند اخراج کارگران قراردادی در روزهای آینده نگران هستند.

این کارگر اعتصابی افزود: از ابتدای سال، چندین بار خطوط تولید کارخانه متوقف شد. به همین دلیل پرداخت دستمزد کارگران به تاخیر افتاد که کارگران به دلیل نگرانی از وضعیت کارخانه اعتراض کردند.

وی گفت: کارفرما به جای چاره اندیشی برای رفع مشکلات کارخانه، اقدام به اخراج ۲۵ کارگر کرد در حالی که آنها هیچ دخالتی در اعتراضات کارگران نداشتند.

در سالیان اخیر، به دلیل پرداخت نشدن به موقع دستمزدها، سطح پایین حقوق و اخراج از کارخانه ها و شرکت ها، اعتراض ها و اعتصاب های کارگری در مناطق مختلف ایران افزایش یافته است.

XS
SM
MD
LG