لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۱۱

اعتصاب هزار کارگر پیمانی معدن چادرملو در یزد وارد دومین روز شد


دومین روز اعتصاب کارگران پیمانی معدن چادرملو در استان یزد
دومین روز اعتصاب کارگران پیمانی معدن چادرملو در استان یزد

اعتصاب دست‌کم یک هزار تن از کارگران پیمانی چادرملو در استان یزد روز دوشنبه دوم مرداد، در اعتراض به بی‌توجهی مدیران معدن و شرکت های پیمانکاری به مطالبات‌شان ادامه یافت.

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران به نقل از کارگران اعتصابی، مسئولین شرکت به خواسته‌های کارگران بی‌اعتنایی کرده اند و جلسه‌ یکشنبه شب مدیران معدن و شرکت‌های پیمانکاری با اعضای انجمن صنفی کارگران شرکت آسفالت طوس، شرکت اصلی استخراج در معدن، بی‌نتیجه مانده است.

آنها گفتند که مدیران تنها وعده‌های بی‌پایه‌ای داده و حاضر به انجام هیچگونه اقدام عملی برای تحقق خواست‌های کارگران نشده‌اند.

کارگران شرکت آسفالت طوس همراه با کارگران شرکت‌های زیرمجموعه‌ چادرملو، از جمله شرکت نسیم‌آوران پیمان حاتمی و شرکت خوان‌گستر جهانی، در اعتصاب شرکت دارند.

این اعتصاب باعث شده است تا «تمام کارهای تولید در معدن چادرملو، از جمله »واحدهای سنگ‌شکن، ریک‌لایمر، خطوط تولید و بارگیری و همچنین خط کوه و تراک‌ها» متوقف شود.

اتحادیه آزاد کارگران ایران اشاره کرد که مهمترین مطالبات کارگران اعتصابی، «افزایش دستمزد، پرداخت کامل سود سهام شرکت سها، همسان‌سازی دستمزد و تعلق بیمه تکمیلی» است.

در سالیان اخیر، اعتراض‌های کارگری در مناطق مختلف ایران انجام شده است. دلایل این اعتراض‌ها که به شکل تجمع و اعتصاب بوده، پرداخت نشدن به موقع دستمزدها و بدتر شدن شرایط معیشتی هستند.

XS
SM
MD
LG