لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۳۸

ادامه تجمعات مختلف صنفی و مردمی در اعتراض به وضع معیشت و سطح نازل حقوق‌ها


تجمعات اعتراضی بازنشستگان و مستمری بگیران صندوق فولاد - آرشیو
تجمعات اعتراضی بازنشستگان و مستمری بگیران صندوق فولاد - آرشیو

تجمعات مختلف صنفی و مردمی در برخی استان‌های ایران در اعتراض به وضعیت بدمعیشتی و سطح نازل حقوق‌ها همچنان ادامه دارد. امروز شماری از بازنشستگان و مستمری بگیران صندوق بازنشستگی در تجمع اعتراضی خود مقابل ساختمان این صندوق شعارهای ضد حکومتی سر دادند.

سایه تورم و گرانی مدتها است بر زندگی بازنشستگان و مستمری بگیران سنگینی می‌کند و آنها می‌گویند قبلا سفره‌هایمان کوچک بود اما الان سفره‌های همه ما خالی شده است و ناامیدی از وعده‌های توخالی مسئولان برای انجام طرح همسان‌سازی و وضعیت ناگوار صندوق‌های بازنشستگی چاره‌ای جز فریاد در خیابان برای آنها باقی نگذاشته است.

امروز در اصفهان بازنشستگان و مستمری بگیران صندوق فولاد در مقابل ساختمان این صندوق در اعتراض به بی توجهی مسئولان نسبت به وضعیت بدمعیشتی خود شعارهای ضدحکومتی سردادند.

امروز مستمری بگیران و بازنشستگان صندوقهای فولاد در مقابل دفاتر این صندوق در شهرهای دامغان، تهران و اهواز نیز تجمعی اعتراضی برگزار کردند.

بودجه ۱۴۰۱ نشان می‌دهد که دولت رئیسی به دلیل کسری شدید بودجه از پس تامین هزینه‌های جاری خود بر نمی‌آید و برنامه مشخصی هم برای رسیدگی به بحران صندوق‌های بازنشستگی و اجرای طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان برای کاهش ضریب جینی فاصله طبقاتی یا تبعیض را ندارد. یکی از بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی در استان کرمانشاه با اشاره به تنگنای مالی این قشر از جامعه گفته با حقوق سه میلیون و پانصدهزار تومان نمی‌توان زندگی کرد.

امروز مستمری بگیران و بازنشستگان تامین اجتماعی اهواز نیز در جریان راهپیمایی در شهر، شعارهای اعتراضی سر دادند.

امروز شماری از بازنشستگان مخابرات نیز در تهران مقابل ساختمان وزارت ارتباطات، در اعتراض به عدم پرداخت حقوق و مزایا تجمع کردند. در این تجمع پلاکاردی دیده می‌شود که در آن نوشته شده برای ستاندن حقی آمده‌ایم که ۱۲ سال است زیاده خواهان آن را به گروگان گرفته‌اند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا در بودجه ۱۴۰۱ دولت، بیشتر مصارف بودجه رفاهی ۳۴۲ هزار میلیاردی کشور، صرف اجزای دولت شده و نه مصارف مرتبط با حوزه عمومی. این در حالی است که ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر از جمعیت کشور فاقد پوشش بیمه‌ای هستند و سهمی هم از بودجه ۱۴۰۱ ندارند.

XS
SM
MD
LG