لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۱۴

رقابت سخت فیلم «مومیائی»، هیولای تام کروز با جاذبه ابرقهرمان «زن اعجوبه»


فیلم «مومیائی»
فیلم «مومیائی»

«تام کروز» سه شنبه در مراسم افتتاح اکران سراسری فیلم جدیدش «مومیائی»، تولد دوقلوهای «جرج کلونی» را تبریک گفت و خود را از علاقمندان هیولاهای «جهان تاریک» استودیوی یونیورسال نشان داد اما به نظر کارشناسان گیشه، «مومیائی» در رقابت سخت با «زن اعجوبه» محبوب‌ترین فیلم هفته در جهان، امید به پیروزی ندارد.

جهان تاریک

بنا به گزارش آسوشیتدپرس، هنگامی که خبرنگاران در باره تولد دوقلوهای «جرج» و «امل کلونی» از «تام کروز» نظر خواستند، ستاره فیلم «مومیائی» روی فرش سیاه‌رنگی که «یونیورسال» به مناسبت افتتاح اکران جهانی این فیلم در نیویورک برایش پهن کرده بود، وقت را برای ابراز تعجب و بعد تبریک، تلف نکرد، اما در این مراسم، از رقابتی که روز جمعه، هیولاهای «مومیائی» را در برابر ابرقهرمان دوست‌داشتنی فیلم «زن اعجوبه» قرار خواهد داد، حرفی به میان نیامد.

فیلم مومیائی با شرکت تام کروز از شرکت یونیورسال
فیلم مومیائی با شرکت تام کروز از شرکت یونیورسال

«تام کروز» گفت: «من از فکر جهان تاریک، خیلی خوشم می‌آید.»

فیلم «مومیائی» بخشی از سری فیلم‌های ترسناکی است که تحت عنوان «جهان تاریک»، شرکت «یونیورسال» می‌خواهد برای رقابت با فیلم‌های ابرقهرمانی «کهکشان سینمائی مارول» و «جهان سینمائی دی سی کامیکز» از استودیوهای «دیزنی» و «برادران وارنر»، بسازد و پخش کند.

تام کروز گفت: «به یاد دارم که فیلم‌ها در گذشته سریالی بودند، و هر شنبه می‌رفتیم سینما، برای دیدن نسخه تازه.»

تام کروز یادآور شد که «جهان تاریک» یونیورسال، از دهه ۱۹۳۰ آغاز شد، و به تثبیث «یونیورسال» به عنوان یک استودیوی عمده فیلمسازی، کمک کرد. «دراکولا» و «فرانکشتین» از جمله هیولاهای شرکت یونیورسال در «جهان تاریک»‌ بودند، و فیلم «مومیائی» با شرکت «بوریس کارلوف» که در سال ۱۹۳۲ بر پرده آمد، از موفق‌ترین آنها بود.

فیلم «مومیائی» The Mummy در سال ۱۹۹۹ با شرکت «برندن فریزیر» و «ریچل وایس» بازسازی شد، و ۱۵۵ میلیون دلار در آمریکا فروش کرد و در دو «دنباله» ادامه یافت.

رقیب

فیلم «مومیائی» جدید با شرکت «تام کروز» در باره «اهمانت»، یک شاهزاده‌خانم باستانی است، با بازی نوستاره «سوفیا بوتلا»، که زنده می‌شود تا در دنیای امروز، کشتار و آشوب به پا کند.

«گل گدوت» در فیلم «زن اعجوبه» از شرکت «برادران وارنر»
«گل گدوت» در فیلم «زن اعجوبه» از شرکت «برادران وارنر»

اما بنا به گزارش «لس آنجلس تایمز»، فیلم «مومیائی» با فیلم «زن اعجوبه» از شرکت «برادران وارنر» رقیب خواهد بود که این هفته، در سه روز اول اکرانش، بالای ۱۰۳ میلیون دلار در شمال آمریکا فروش کرد و انتظار می‌رود با ۵۰ میلیون دلار فروش، مقام پرفروش‌ترین فیلم را هفته آینده هم برای خود حفظ کند.

«مومیائی» با ۴۰ میلیون دلار، مقام دوم را خواهد گرفت، که فروش ناچیزی نیست، اما با توجه به هزینه ۱۲۵ میلیون دلاری تولید فیلم «مومیائی» و حضور غولی مثل «تام کروز»، فروش نومیدکننده‌ای خواهد بود.

«جول اجرتون» در صحنه‌ای از فیلم «در شب می‌آید» A24 Films
«جول اجرتون» در صحنه‌ای از فیلم «در شب می‌آید» A24 Films

از سوی دیگر، فیلم «شب راه می‌افتد» را منتقدها کشف جدید اکران سراسری در هفته آینده توصیف کرده‌اند.

آنها می‌گویند دومین فیلم کارگردان جوان «تری ادوارد شولتز»، که شرکت نسبتا کوچک A24 آن را پخش می‌کند، بدون هیولا و ابرقهرمان و موجودات فضائی، یکی از ترسناک‌ترین فیلم‌های سال است، و فروش خارق‌العاده‌ای برایش پیش‌بینی شده، متکی به نظر مثبت آنها که در جشنواره Overlook در نخستین جلسه رونمائی آن، حضور داشتند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG