لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۰۳

فوتبال زنان آمریکا و تلاش برای کسب طلای المپیک


تمرین تیم فوتبال زنان آمریکا
تمرین تیم فوتبال زنان آمریکا
تیم فوتبال زنان آمریکا امسال با امید فراوان برای تکرار پیروزیهای گذشتۀ خود - که برای این تیم دو مدال طلای المپیک به ارمغان آورده - برای شرکت در مسابقات المپیک تابستانی لندن به بریتانیا سفر خواهد کرد.

فوتبال زنان از سال ۱۹۹۶ و مسابقات المپیک آتلانتا به المپیک راه یافت. طی این مسابقات، ایالات متحده با پیروزی در برابر چین، مدال طلا گرفت. ولی در المپیک ۲۰۰۰ سیدنی در پی شکست از نروژ در بازی فینال دوم شد، و سپس در سالهای ۲۲۰۴ و ۲۰۰۸ درب رابر برزیل در بازیهای المپیک به پیروزی رسیدند.

از زمان کسب پیروزی چهار سال گذشته در المپیک پکن، فوتبال زنان ایالات متحده همچنان در صدر تیم های جهان است؛ اگرچه در فینال جام جهانی زنان سال گذشته در آلمان با یک پنالتی به ژاپن باخت.

پیا سوندهاگ مربی سوئدی تیم فوتبال زنان آمریکا از آمادگی تیمش می گوید و معتقد است که این تیم امروز بهتر از گذشته شده و در حال تدارک و آمادگی بیشتر است. خانم سوندهاگ می افزاید که تیم او تمامی آنچه را که یک تیم قوی باید داشته باشد، دارد؛ ترکیبی از بازیکنان جوان و با تجربه، و ترکیبی از تکنیک و سرعت.

پیا سوندهاگ، مربی سوئدی تیم فوتبال زنان آمریکا
پیا سوندهاگ، مربی سوئدی تیم فوتبال زنان آمریکا
یازده بازیکن از مجموع هجده بازیکن تیم ساندهیگ تجربۀ المپیک دارند. یکی از آنها هتر اورایلی است که تا کنون دو بار در مسابقات المپیک توپ زده است. اورایلی می گوید تیمش احساس می کند کاری ناتمام دارد؛ چون در بازیهای جام جهانی مدال نقره گرفته و اکنون تنها به مدال طلا می اندیشد.

این بازیکن 27 سالۀ آمریکایی می گوید:«می دانید که، ما آمریکاییها از برد خوشمان می آید. اما طبیعی است که خواهان آن نیستیم که برای ما استثنایی قائل شوند.»

الکس مورگان، یکی از بازیکنان تیم فوتبال زنان آمریکاست که ۲۱ ساله است و المپیک لندن، نخستین تجربۀ بازی المپیک وی خواهد بود. او از اینکه امکان خواهد یافت که در مسابقات المپیک امسال شرکت کند، خوشحال و هیجان زده است و می گوید او و هم تیمانش برای رسیدن به این اندازه از توانایی ورزشی، درزندگی شخصیشان فداکاریهای فراوان کرده اند. مورگان می افزاید که از کودکی با خانواده اش مسابقات المپیک را دنبال می کرده و به آنها علاقمند بوده است.
XS
SM
MD
LG