لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۱۳

سازمان جهانی بهداشت از ترامپ خواست بیمه درمانی اوباما را گسترش دهد


در حالیکه جمهوریخواهان با پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری به فکر بازنگری و برچیدن طرح بیمه همگانی دولت اوباما موسوم به «اوباما کِر» هستند، سازمان جهانی بهداشت از دونالد ترامپ، رئیس جمهوری منتخب آمریکا خواست قانون بیمه های همگانی را گسترش دهد.

دونالد ترامپ در وعده های انتخاباتی اش تاکید کرده بود، قانون بیمه های همگانی آمریکا را که در دولت اوباما تصویب و ۲۵ میلیون نفر را تحت پوشش خدمات درمانی قرار داده است، تغییر می دهد.

آقای ترامپ و جمهوریخواهان، طرح بیمه درمانی دولت اوباما را اتلاف منابع مالی، و دخالت دولت در امور بخش خصوصی، شرکت های بیمه گر و بیمه گذار، و تصمیم شهروندان برای خرید بیمه می دانند.

اما طرفداران طرح بیمه درمانی دولت اوباما می گویند این قانون باعث شده است حدود ۲۰ میلیون نفر که توانایی خرید بیمه سلامت نداشتند، بتوانند از بیمه برخوردار شوند و همچنین شرکت های بیمه از تحمیل برخی شرایط غیرمنصفانه به بیماران منع شدند.

ترامپ در ماه آینده دوران ریاست جمهوری اش را آغاز می کند و انتخاب دکتر تام پرایس، منتقد سرسخت طرح بیمه درمانی دولت اوباما بعنوان وزیر بهداشت و خدمات انسانی، به تعبیر بسیاری نشان از راسخ بودن عزم او در عمل به وعده انتخاباتی اش دارد.

جمهوریخواهان کنگره در زمان ریاست جمهوری باراک اوباما بارها به طور ناموفق سعی کرده بودند که قانون طرح بیمه درمانی دولت اوباما را رد کنند؛ اما نتوانسته بودند. دموکرات ها و رئیس جمهوری آمریکا برای جا انداختن قانون بیمه طرح بیمه درمانی دولت اوباما تلاش فراوانی کرده بودند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG