لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۱۰

ترامپ برای دستاوردهای اوباما چقدر خطرناک است؟


دونالد ترامپ فعلا تنها نامزد باقی مانده در حزب جمهوریخواه است.
دونالد ترامپ فعلا تنها نامزد باقی مانده در حزب جمهوریخواه است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس می نویسد در مقایسه با شمار دیگری از نامزدهای جمهوریخواه، کسب عنوان نامزدی حزب جمهوری خواه از سوی دونالد ترامپ خطرات کمتری برای برخی از دستاوردهای مهم باراک اوباما از جمله توافق اتمی با ایران و یا اصلاح نظام خدمات درمانی دارد.

این خبرگزاری می نویسد تد کروز گفته بود در روز اول ریاست جمهوری اش، توافق اتمی قدرت های جهانی با ایران را پاره خواهد کرد، جب بوش گفته بود نمی تواند از آن توافق حمایت کند، مارکو روبیو وعده اعمال دوباره تحریم ها علیه ایران را داده بود، و کارلی فیورینا گفته بود دومین تماس تلفنی اش در کاخ سفید، به رهبر ایران خواهد بود تا به او اولتیماتوم بدهد؛ و اولین تماسش به اسرائیل خواهد بود.

اما به نوشته این خبرگزاری دونالد ترامپ با این که از توافق اتمی با ایران به شدت انتقاد کرده، نگفته است که این توافق را لغو خواهد کرد.

ترامپ در مورد اصلاح نظام بیمه سلامت مورد حمایت اوباما موسوم به "اوباماکر" که مورد انتقاد شدید جمهوریخواهان است گفته آن را لغو خواهد کرد اما نظام سلامتی که او گفته در پی آن است، بیشتر شبیه به رویکرد اوباما خواهد بود تا طرح هایی که دیگر جمهوریخواهان عنوان کرده اند.

با این حال به نوشته آسوشیتدپرس، پیروزی ترامپ در انتخابات نوامبر خبر خوبی برای دستاورد های باراک اوباما نخواهد بود. او وعده داده است که در صورت پیروزی، اقدامات باراک اوباما در مورد مهاجرت را کنار بگذارد و یک دیوار در مرز آمریکا با مکزیک برای جلوگیری از ورود مهاجران غیرقانونی احداث کند.

XS
SM
MD
LG