لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۱۷

به رغم تدابیر امنیتی، حملات تروریستی «مرگبار» اروپا سال گذشته افزایش داشت


بر اساس آمار منتشر شده از سوی بانک اطلاعاتی تروریسم جهانی، شمار حملات تروریستی در کشورهای مختلف غرب اروپا در سال گذشته میلادی که منجر به کشته شدن افراد شده است، به رغم تشدید تدابیر امنیتی افزایش داشت؛ هر چند آمارها از کاهش تعداد کل حوادث حکایت دارند.

خبرگزاری رویترز روز چهارشنبه در گزارشی نوشت، آمارهای جدید نشان می‌دهند ۳۰ مورد از حملات تروریستی در اروپای غربی در سال ۲۰۱۶ تلفات جانی داشته است، در حالی که این رقم در سال پیش از آن ۲۳ مورد بوده و در سال ۲۰۱۴ دو مورد و در سال ۲۰۱۳ نیز ۵ مورد بوده است.

آمارها همچنین از بالا رفتن شمار قربانیان تروریسم می‌گویند، بطوری که میانگین سالانه تلفات جانی در حملات تروریستی در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ میلادی ۲۶ و نیم نفر بوده است؛ که در مقایسه با متوسط سالانه ۴ کشته در سه سال منتهی به آن، یعنی ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۴، افزایش یافته است.

برای دیدن گراف مرتبط با این آمار، اینجا کلیک کنید.

مرگبارترین حادثه تروریستی ثبت شده در غرب اروپا رشته حملات هماهنگ در پاریس پایتخت فرانسه بوده است، که در ماه نوامبر ۲۰۱۵ میلادی (پائیز ۱۳۹۴) به وقوع پیوست و جان ۱۳۰ نفر را گرفت. گروه افراطی موسوم به «دولت اسلامی» یا داعش مسئولیت آن حملات را بر عهده گرفت.

در همین حال، گروه داعش از سال ۲۰۱۲ به این سو، بطور متوسط مسئولیت هفت حمله از هر ۱۰ حمله تروریستی که منجر به مرگ افراد شده را پذیرفته است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG