لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۴۸

توصیه‌ وزارت خارجه آمریکا در مورد سفر به کشورهایی اروپایی


وزارت خارجه آمریکا می گوید تهدید حملات تروریستی در سراسر اروپا همچنان باقی است.
وزارت خارجه آمریکا می گوید تهدید حملات تروریستی در سراسر اروپا همچنان باقی است.

دولت ایالات متحده با اعلام این که تهدید حملات تروریستی در سراسر اروپا همچنان به قوت خود باقی است، نکاتی را به شهروندان آمریکایی در مورد سفر به کشورهایی اروپایی گوشزد کرد.

در بیانیه وزارت خارجه آمریکا گفته می‌شود، حوادث اخیر در فرانسه، سوئد و بریتانیا، توانایی داعش، القاعده و دیگر گروه‌ها را برای انجام حملات تروریستی در کشورهای مختلف نشان می‌دهند.

وزارت خارجه از شهروندان آمریکا می‌خواهد همواره هوشیار باشند، چرا که تروریست‌ها یا افرادی که خود به افراطگرایی کشیده‌ شده و انفرادی عمل می‌کنند، بدون هشدار قبلی دست به حمله می‌زنند.

در این بیانیه همچنین خاطر نشان شده است که تمرکز تروریست‌ها بر روی اماکن توریستی و مراکز گردشگری، ساختمان‌ها و تاسیسات دولتی، پایانه‌های مسافرتی، و همچنین مراکز خرید و بازار است.

وزارت خارجه ایالات متحده در برخی مواقع «هشدار» یا «توصیه‌» موقت مسافرتی صادر می‌کند و از شهروندان آمریکا می‌خواهد یا از سفر به آن مناطق خودداری، یا به نکات مندرج در بیانیه توجه کنند.

بیانیه شب گذشته، که تاریخ انقضای آن اول سپتامبر ۲۰۱۷ (دهم شهریور ۱۳۹۶) عنوان شده است، جنبه توصیه‌ای دارد و از این رو لحن و نکات مندرج در آن اندکی از هشدار مسافرتی ملایم‌تر است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG