لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۴۰

بحران تامین آب در تابستان؛‌ روز یکشنبه برای ساعتها آب در تهران و مشهد قطع بود


بحران آب در تهران؛ تابستان ۱۴۰۲
بحران آب در تهران؛ تابستان ۱۴۰۲

رسانه‌های داخلی روز یکشنبه ۲۱ خرداد از قطعی چند‌ساعته آب در مناطقی از شهرهای تهران و مشهد و بروز مشکل برای مردم در این شهرها خبر دادند.

وب‌سایت خبری «انتخاب» اعلام کرد براساس پیام‌های دریافتی از مخاطبانش، آب در مناطقی از تهران از جمله منطقه ۵، ستارخان، شهرآرا و قلهک دچار قطعی چندین ساعته بوده است. همچنین در مشهد بخش‌هایی از شهر از جمله اطراف حرم امام هشتم شیعیان و منطقه هاشمی‌نژاد بیش از ۱۲ ساعت، آب قطع بوده است.

به گزارش انتخاب قطعی آب درحالی رخ داده که کوچکترین اطلاع‌رسانی از سوی نهادهای ذیربط در این رابطه صورت نگرفته و همین امر باعث ایجاد مشکلات زیادی برای مردم و ساکنین این مناطق شده است.

همزمان بدهی یکی از نهادهای وابسته به شهرداری تهران، به سازمان آب و فاضلاب باعث قطعی آب این مرکز و در نتیجه تعطیلی آن شد.

به گزارش سایت دیده‌بان ایران به نقل از روابط عمومی «موسسه تصویر شهر» که مالک «پردیس سینمایی ملت» است، این مجموعه سینمایی به علت «یک رقم بدهی»، به سازمان آب و فاضلاب روز یکشنبه دچار قطعی آب و تعطیلی کامل شد.

براساس این گزارش ماموران، نه تنها آب پردیس سینمایی را قطع کردند بلکه بخشی از لوله‌های آب سینما را نیز بریده و با خود برده‌اند که به همین دلیل مجموعه به تعطیل کشیده شده است.

رسانه‌ها در این روز همچنین از قطع برق ۱۵ دستگاه اجرایی شامل سه وزارتخانه، ۲ بانک عامل و ساختمان مرکزی متعلق به یکی از شرکت‌های بیمه به علت «رعایت نکردن الگوی مصرف» خبر دادند.

وب‌سایت تجارت نیوز، روز جمعه ۱۸ خرداد به نقل از منابع رسمی دولتی درباره «بحران کم‌آبی» در ایران هشدار داد و اعلام کرد که حجم آب ۱۸ سد کشور نسبت به سال گذشته ۲۵ تا ۷۵ درصد کاهش پیدا کرده است.

به گزارش این وب‌سایت، بررسی داده‌های دفتر اطلاعات و داده‌های مدیریت منابع آب نشان می‌دهد شش استان‌ خراسان رضوی، هرمزگان، سیستان‌وبلوچستان، قزوین، قم و تهران از نظر ذخایر آبی در وضعیت بحرانی قرار گرفته‌اند.

کارشناسان می‌گویند با کاهش آب‌های سطحی، مصرف آب‌های زیرزمینی بیشتر شده و اضافه برداشت از منابع آب زیرزمینی، کشور را در حوزه فرونشست زمین به سمت بحران‌ برده است.

XS
SM
MD
LG