لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۵۸

ولودیمیر زلنسکی: جنگ به تدریج به خاک روسیه کشیده می‌شود


ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین
ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین، روز یکشنبه ۸ مرداد ماه در یک سخنرانی تلویزیونی گفت: «جنگ به تدریج به خاک روسیه و مراکز نمادین این کشور کشیده می‌شود.»

به گزارش آکسیوس، ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین همچنین پس از اینکه کرملین کی‌یف را به انجام حملات شبانه پهپادی به مسکو متهم کرد، به «نیروهای متجاوز روسیه» هشدار داد.

رئیس‌جمهوری اوکراین گفت: «امروز پانصد و پنجاه و دومین روز از به اصطلاح عملیات نظامی ویژه است که رهبری روسیه انتظار داشت «یک یا دو هفته» به طول بینجامد.»

آکسیوس گزارش می‌دهد، ولودیمیر زلنسکی ‌در ادامه افزود: «جنگ به تدریج به خاک روسیه، به مراکز نمادین و پایگاه‌های نظامی آن می‌رسد و این یک روند اجتناب‌ناپذیر، طبیعی و کاملا عادلانه است.»

مقامات روسیه گفتند که در حملات اوایل روز یکشنبه، هیچ آسیبی به افراد وارد نشد، اما برخورد دو پهپاد به ساختمان‌های اداری، خساراتی جزئی برجای گذاشته است. آنها همچنین گفتند که به پهپاد سوم در هوا شلیک شده است.

مسکو روز یکشنبه اعلام کرد که نیروهای روسی تلاش شبانه اوکراینی‌ها برای حمله به کریمه با ۲۵ پهپاد را خنثی کردند.
وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که ۱۶ پهپاد اوکراینی در حمله به مسکو با آتش پدافند هوایی منهدم شدند و این حمله «هیچ قربانی نداشت.»

به گزارش خبرگزاری تاس، فرودگاه ونوکوو در حومه جنوبی مسکو پروازها را برای حدود یک ساعت به حالت تعلیق درآورد و حریم هوایی بر فراز مسکو و اطراف آن به طور موقت برای کلیه پروازها بسته شد.

پس از اینکه کرملین کی‌یف را به انجام حملات پهپادی در مسکو و کریمه در هفته گذشته متهم کرد، مقامات اوکراینی گفتند به عنوان بخشی از یک ضد حمله بزرگ که برای بیرون راندن نیروهای روسی از قلمروشان طراحی شده است، قصد دارند از هواپیماهای بدون سرنشین بیشتری استفاده کنند.

روسیه در فوریه ۲۰۲۲ تهاجم گسترده‌ای را به اوکراین آغاز کرد و آن را یک «عملیات نظامی ویژه» برای خلع سلاح همسایه خود خواند. این جنگ تا کنون هزاران نفر را کشته، میلیون‌ها نفر را آواره کرده و بسیاری از شهرهای شرق و جنوب اوکراین را به انبوهی از آوار تبدیل کرده است.

XS
SM
MD
LG