لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۴۰

در آمریکا ۲۱ نفر به اتهام جعل اسناد ویزای دانشجویی بازداشت شدند


فرودگاه بین المللی آتلانتا
فرودگاه بین المللی آتلانتا

مقامات امور مهاجرت آمریکا ۲۱ نفر را به اتهام جعل اسناد مربوط به ویزاهای دانشجویی، بازداشت کردند. آنها با ایجاد یک دانشگاه تقلبی، توانستند این افراد را شناسایی کنند.

افراد بازداشت شده به "دانشجویانی" از کشورهای عمدتا چین و هند کمک می کردند با مدارک صوری ویزای دانشجویی بگیرند. آنها به توطئه برای تقلب در صدور ویزا و چند مورد دیگر متهم شده اند.

وزارت امنیت داخلی آمریکا دانشگاهی جعلی تحت عنوان "دانشگاه شمالی نیوجرسی" ایجاد کرد و از آن به عنوان طعمه برای به دام انداختن متهمان استفاده کرد. این دانشگاه جعلی سایت و صفحه فیسبوک خودش را داشت و شعارش نیز "یک تجربه آموزشی استثنایی" بود.

وزارت امنیت داخلی آمریکا توانست با این اقدام روش هایی را که متهمان از آنها استفاده می کردند، شناسایی کنند. این دانشگاه در سال ۲۰۱۲ تأسیس شده بود و هیچ مدرکی صادر نمی کرد و استادی نیز نداشت.

بازداشت شدگان به عنوان دلالانی برای بیش از ۱۰۷۶ شهروند خارجی کار می کردند تا آنها با مدارک جعلی، ویزای دانشجویی و کاری بگیرند. برخی از بازداشت شدگان افرادی هستند که از طریق اقامت دائم (گرین کارت) شهروندی آمریکا را کسب کرده اند و برخی دیگر نیز صرفا اقامت دائم دارند.

مقامات آمریکایی گفته اند افرادی که ویزا گرفته اند را احضار و روادیدشان را که برخی از آنها حتی توانسته اند در شرکت های مطرحی کار بیابند، باطل خواهند کرد. آنها می دانستند که در کلاس درسی شرکت نخواهند کرد.

بازداشت شدگان مبالغی بین ۱۲۰۰ دلار تا ۲۰۰۰ دلار برای جذب هر به ظاهر "دانشجو" دریافت می کردند.

XS
SM
MD
LG