لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۴۸

وزارت امنیت داخلی آمریکا: بررسی پرونده ۱۰ هزار پناهجوی سوری کار سختی نیست


لیون رودریگز (وسط) مدیرخدمات مهاجرت شهروندی وزارت امنیت داخلی است.
لیون رودریگز (وسط) مدیرخدمات مهاجرت شهروندی وزارت امنیت داخلی است.

یک مقام وزارت امنیت داخلی ایالات متحده آمریکا می گوید پذیرش حدود ده هزار سوری پناهجو در آمریکا کار سختی برای این وزارتخانه که میلیون پرونده را در سال بررسی می کند، نیست.

کمیته امنیت و امور دولتی مجلس سنا سه شنبه ۲۵ اسفند به ریاست سناتور جمهوریخواه ران جانسون در مورد چگونگی بررسی درخواست‌های پناهندگی از دیگر کشورها تشکیل جلسه داد. در این جلسه که مقامهای وزارت خارجه و وزارت امنیت داخلی فدرال آمریکا حضور داشتند سوالهایی درباره پناهجویان سوریه و سفر شهروندان ایرانی مطرح شد.

سناتور جانسون از "لیون رودریگز"، مدیرخدمات مهاجرت شهروندی وزارت امنیت داخلی پرسید "پرزیدنت اوباما گفته امسال آمریکا ۱۰ هزار پناهجوی اضافی سوری را می‌پذیرد؛ آیا با توجه به تعدادکارکنان موجود وزارتخانه دربررسی پرونده این افراد دقت کامل به عمل خواهد آمد؟"

لیون رودریگز، مدیر خدمات مهاجرت شهروندی وزارت امنیت داخلی در پاسخ گفت، "بله. باید بگویم با وجود این تعداد زیاد پناهجو، این بخش بسیار کوچکی از کار روزانه ما را تشکیل می‌دهد."

رودریگز افزود: "ما با ۱۹ هزار کارمند سالانه به ۸ میلیون پرونده پناهندگی رسیدگی می‌کنیم. این را هم بگویم. ما وظیفه‌مان را انجام می‌دهیم. "

مدیرخدمات مهاجرت شهروندی وزارت امنیت داخلی همچنین گفت: "در مورد پناهجویان هیچ نکته‌ای را نادیده نمی‌گذاریم. کاری را که لازم است انجام می‌دهیم.

در این نشست درباره شهروندان ایران و سوریه که تابعیت دوگانه دارند، سوال شد: "این شهروندان می‌توانند آزادانه بدون دریافت ویزا به کشور‌های شان بروند و اینکه وزارت امنیت داخلی و وزارت امورخارجه چه تصمیمی گرفته اند که امنیت آمریکا خدشه دار نشود؟ "

دیوید داناهو، مقام وزارت امور خارجه گفت این مساله در وزارتخانه مورد بررسی است اما هنوز تصمیمی گرفته نشده است.

XS
SM
MD
LG