لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۰۴

تشدید درگیری‌های خشونت‌آمیز بین نیروهای پلیس اسرائیل و معترضان در تل‌آویو


در پی اعتراض بسیاری از مقامات فعلی و پیشین اسرائیل به لایحه اصلاحات قضایی بنیامین نتانیاهو و همچنین برکناری یوآف گالانت وزیر دفاع این کشور به دلیل اعتراض به سیاستهای جدید نخست‌وزیر، درگیری‌ها در تل‌آویو وارد مرحله جدیدی شده است.

به گزارش جروزالم پست، در حالی که پلیس اسرائیل بامداد دوشنبه شروع به متفرق کردن تظاهرات در بزرگراه آیالون در تل‌آویو کرده بود، درگیری‌های خشونت‌آمیزی بین نیروهای پلیس و معترضان روی داد.

نیروهای پلیس به طور گسترده‌ای در محل حاضر شدند و از ماشین‌های آب‌پاش، واحدهای اسب‌سوار و سایر ابزار ضدشورش برای متفرق کردن معترضانی که بیش از پنج ساعت عبور و مرور در بزرگراه آیالون را بسته بودند، استفاده کردند.

همچنین به‌گزارش خبرگزاری فرانسه، پس از آنکه بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، وزیر دفاع را به دلیل حمایت از توقف اجرای لایحه اصلاحات قضایی دولت برکنار کرد، ایالات متحده روز یکشنبه گفت که به شدت نگران رویدادهای داخلی اسرائیل است.

یک سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید در بیانیه‌ای گفت: «ما عمیقاً از رویداد‌های امروزاسرائیل نگران هستیم و این رویداد‌ها بیشتر نیاز فوری برسازش را تأکید می‌کند.»

گفتنی است مخالفت‌ها با طرح اصلاحات قضایی ماه‌ها باعث تظاهرات خیابانی گسترده بی‌سابقه اسرائیلی‌ها شده است.

XS
SM
MD
LG