لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۴۷

هم‌حزبی‌های نتانیاهو خواهان توقف طرح اصلاحات قضائی شدند


آرشیو
آرشیو

یک قانونگذار ارشد حزب لیکود اسرائیل روز یکشنبه درخواست وزیر دفاع این کشور برای توقف طرح اصلاحات قضائی را تکرار کرد و گفت این طرح مورد مناقشه می‌تواند باعث از بین رفتن اکثریت پارلمانی دولت نتانیاهو شود.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، رهبر حزب لیکود است.

مخالفت‌ها از سوی هم‌حزبی‌های نتانیاهو و از سوی اعضای کابینه نخست‌وزیر، ماه‌ها باعث تظاهرات خیابانی گسترده بی‌سابقه اسرائیلی‌ها شده است.‌ آنها نگرانند که بسته اصلاحات قضائی استقلال دادگاه را به خطر اندازد.

به گزارش رویترز، روز یکشنبه یولی ادلشتاین، یک قانونگذار حزب لیکود که رئیس «کمیته امور خارجه و دفاع» کنست است، خواست طرح اصلاحات قضائی برای بازنگری متوقف شود.

نتانیاهو که به دلیل اتهامات اختلاس محاکمه می‌شود، می‌گوید که این اصلاحات باعث تعادل بین قوای حکومت می‌شود. او اتهامات فساد را رد کرده است.

انتظار می‌رود یک بخش اصلی از رشته قوانین اصلاحات قضائی مور مناقشه این هفته برای تصویب در کنست مطرح شود. نتانیاهو و متحدانش ۶۴ کرسی از ۱۲۰ کرسی پارلمان اسرائيل را در اختیار دارند.

اما اینکه آیا این رای گیری چه زمانی و چگونه انجام خواهد شد و یا حتی اینکه آیا ادامه خواهد یافت، با ابراز مخالفت‌ها از داخل حزب لیکود زیر سوال رفته است.

پیشتر وزیر دفاع اسرائيل که یکی از نمایندگان حزب لیکود است روز شنبه به طور علنی از نتانیاهو خواست پیشبرد مصوبه اصلاحات قضائی را به مدت یک ماه معلق کند.

XS
SM
MD
LG