لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۱۶

وین در تلاش برای جذب گردشگران همجنسگرا


وین نیز به جمع شهرهای اروپایی پیوست که تلاش می کنند گردشگران همجنسگرای بیشتری را به خود جلب کنند. به نظر می رسد که این دسته از گردشگران -برخلاف دیگرانی که در سایه سیاه رکود اقتصادی دور مسافرت را خط قرمز کشیده اند- همچنان پول خود را صرف سفر می کنند.

مقامات شهری پایتخت اتریش اخیرا گزارشی را از استراتژی گردشگری همجنسگرایانه وین منتشر کرده و در آن بر زمینه‌های موسیقی، فرهنگ، و تاریخ تاکید کرده است.

این گزارش به دنبال یک تحقیق روی گردشگران همجنسگرایی منتشر شد که ساکن وین نبودند و درآمد ماهانه‌شان حدود ۵۰۰ دلار بیشتر از گردشگران دیگر وین بود.

خبرگزاری رویترز به نقل از کلمنس کولترینگر، تحلیلگر بازاریابی هیات توریسم وین می گوید این گروه هدف «مشتریان سطح بالا و لوکس پسندی هستند که به اپرا می روند و از غذاهای عالی لذت می برند.»

آقای کولترینگر با اشاره به شهر یونانی که مقصد توریست‌های اهل پارتی و نوشیدنی است می گوید: «وین میکونوس نیست و نباید هم باشد. این دلیل اصلی متفاوت بودن ما است.»

پیش بینی می شود که شمار توریست هایی که گرایش جنسی خاص دارند تا ده درصد و ۱۸۱ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۳ افزایش یابند.

آلمان، بلغارستان، و یونان نیز از جمله کشورهایی هستند که بر جذابیت‌های مسافرتی خود برای مسافران همجنسگرا تاکید کرده اند و تمهیداتی را برای آن هدف اندیشیده اند. مثلا شبکه‌ای از هتل‌های برلین کمپین بالش صورتی را برای میهمانان با گرایش جنسی خاص در نظر گرفته است.

یک مشاور بازاریابی بلغار نیز به رویترز گفته است که شاهد افزایش مسافران در بخش همجنسگرایان پلاژ «سانی بیچ» در ساحل دریای سیاه بوده است و به همین دلیل وبسایتی برای ارائه خدمات مسافرتی تاسیس شده است.

بخش در حال رشد

خبرگزاری رویترز به نقل از یک سخنگوی کمیسیون مسافرتی اتحادیه اروپا می گوید شهرهای اسپانیایی مادرید، بارسلونا، سن سباستین، و سیتگس پیشتر تمهیداتی را برای جذب مسافران همجنسگرا اندیشیده بودند.

کارشناسان می گویند بازاریابی برای جلب جهانگردان همجنسگرا امر مهمی است زیرا این گروه به طور متوسط سه تا پنج بار در سال مسافرت می روند. آنان می گویند «همجنسگرایان همچنان پول خرج سفر می کنند.»

یک مقام شهرداری وین می گوید این شهر بیش از آن که بشود تصور کرد همجنسگرایان را ملاحظه کرده است مثلا زوج‌های همجنسگرا می توانند ماه عسل خود را در قصرهای مجلل بگذرانند. وین تورهای پیاده‌ای را در قصر بلودیر- که توسط شاهزاده اوژن ساووی، یک ژنرال هابسبورگ ساخته شده که به باور مورخان همجنسگرا بود- و همچنین اپراخانه ملی وین – که توسط دو برادر همجنسگرا طراحی شد و یکی‌شان در ۱۸۶۸ به دنبال ابراز انتقادات به عمارت خودکشی کرد- تعبیه کرده است.

XS
SM
MD
LG