لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۲۹

مادر پویا بختیاری: آنان که قصد خاموش کردن صدای دادخواهی من را دارند سخت در اشتباهند


تصویری از ناهید شیرپیشه در کنار فرزند خود پویا بختیاری، از جان‌باختگان آبان ۹۸
تصویری از ناهید شیرپیشه در کنار فرزند خود پویا بختیاری، از جان‌باختگان آبان ۹۸

مادر پویا بختیاری، جوانی که در ۲۵ آبان ۹۸ در جریان اعتراضات سراسری جان خود را از دست داد، در آستانه دومین سالگرد حوادث آبان با انتشار یک توییت بر تداوم اعتراض و دادخواهی خود تاکید کرد.

ناهید شیرپیشه، مادر پویا بختیاری از جانباختگان آبان ۹۸ روز یکشنبه ۲۵ مهر ماه با انتشار متنی در توئیتر با استفاده از هشتگ «#آبان_زنده_است» نوشت: «آنان که به گمان خود با هجوم به منزل و بردن موبایل و وسایل شخصی قصد خاموش کردن صدای دادخواهی من را داشته و دارند، سخت در اشتباهند. زهی خیال باطل.»

خانم شیرپیشه اواخر شهریور امسال در ویديویی که نسخه‌ای از آن نیز به صدای آمریکا ارسال شد از یورش چهار مامور امنیتی ایران به منزل خود خبر داد و گفت، این ماموران با فحاشی،‌ به تفتیش خانه اش پرداختند و موبایلش را ضبط کردند و با خود بردند.

خانم شیرپیشه در این ویدئو افزود، وقتی از ماموران پرسیده است، جرمش چیست، پاسخ آنها تنها فحاشی، توهين، و بی‌احترامی بوده است.

منوچهر بختیاری، پدر پویا، نیز پنجشنبه ۹ اریبهشت با هجوم نیروهای امنیتی به خانه برادرش بازداشت شد.

او پس از انتقال به زندان در تماسی تلفنی که نسخه‌ای از فایل صوتی آن به صدای آمریکا رسید، گفت که «به جرم دادخواهی» به حبس و تبعید و ممنوع‌الخروجی محکوم شده است.

پویا بختیاری از جان‌باختگان اعتراضات آبان سال ۱۳۹۸در ایران است که در دومین روز اعتراضات به افزایش قیمت بنزین در مهرشهر استان البرز از ناحیه سر هدف گلوله نیروهای امنیتی قرار گرفت و پیش از رسیدن به بیمارستان در برابر چشمان مادرش جان باخت.

XS
SM
MD
LG