لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۳۰

نیروهای امنیتی ایران خانه مادر پویا بختیاری را تفتیش کردند


تصویری از ناهید شیرپیشه در کنار پویا بختیاری، از جان‌باختگان اعتراضات آبان ماه (آرشیو)
تصویری از ناهید شیرپیشه در کنار پویا بختیاری، از جان‌باختگان اعتراضات آبان ماه (آرشیو)

ناهید شیرپیشه، مادر پویا بختیاری، می‌گوید که چهار مامور امنیتی ایران طی روزهای گذشته به منزل او یورش بردند و آن را مورد بازرسی قرار دادند.

ناهید شیرپیشه در ویديویی که نسخه‌ای از آن به صدای آمریکا ارسال شده است، می‌گوید چهار مامور امنیتی روز دوشنبه ۲۲ شهریور ماه با هجوم به منزل او و فحاشی،‌ خانه را تفتیش و موبایل شخصی او را ضبط کرده و با خود بردند.

خانم شیرپیشه در ادامه می‌گوید، وقتی پرسید که جرمش چیست؟ «فحش شنیدم، توهين شنیدم و بی‌احترامی کردند.»

مونا بختیاری،‌ خواهر پویا نیز با انتشار ویدیویی در صفحه توئیتر خود نوشت: «شرمتان باد كه از آن همه شعار مرگ بر آمريكا و اسرائيل به جايی رسيده‌ايد كه دشمنی با ما را در پيش گرفته ايد. تمام قدرتتان اين است كه به مادری تنها زور بگوييد كه خودتان پسرش را كشته‌ايد!»

پویا بختیاری از جان‌باختگان اعتراضات آبان سال ۱۳۹۸در ایران است. او در دومین روز از اعتراضات به افزایش قیمت بنزین مورد هدف گلوله قرار گرفت و پیش از رسیدن به بیمارستان جان خود را از دست داد.

منوچهر بختیاری، پدر پویا، نیز روز پنجشنبه ۹ اریبهشت ماه با هجوم نیروهای امنیتی به منزل برادرش بازداشت شد. او چندی پیش در تماسی تلفنی از داخل زندان که نسخه‌ای از فایل صوتی آن به دست صدای آمریکا رسید، گفت «به جرم دادخواهی» به حبس و تبعید و ممنوع‌الخروجی محکوم شده است.

XS
SM
MD
LG