لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۱۱

وزارت امور خارجه آمریکا: اعدام این معترض تشدید وضعیت است


ودانت پاتل معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا
ودانت پاتل معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا

معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز جمعه در پاسخ به پرسش فرهاد پولادی، خبرنگار بخش فارسی صدای آمریکا در مورد اجرای حکم اعدام محسن شکاری و تلاش‌ها برای پاسخگو کردن مقامات جمهوری اسلامی ایران گفت: «اعدام این معترض تشدید وضعیت است.»

ودانت پاتل افزود: «دولت آمریکا به صورت یکپارچه درباره وضعیت و اقدامات این روزها در سراسر ایران، از جمله تشدید وضعیت اخیر یعنی اعدام یکی از معترضان، نگرانی شدید خود را ابراز داشته و آنها را محکوم کرده است.»

معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا تصریح کرد: «در این مدت، ما ابزارهایی را که در اختیار داریم برای پاسخگو کردن جمهوری اسلامی بکار برده‌ایم. ما همچنان تحریم‌های بیشتر و تدابیر دیگری نیز برای اعمال و اجرا در اختیار داریم و به مشورت با متحدان و شرکای خود برای پاسخگو کردن رژیم ایران ادامه خواهیم داد.»

گفتنی است سخنگوی کاخ سفید نیز در کنفرانس خبری روز جمعه در پاسخ به پرسش بخش فارسی صدای آمریکا، اعدام محسن شکاری توسط جمهوری اسلامی را محکوم و بار دیگر بر ایستادن دولت جو بایدن در کنار مردم ایران تاکید کرد.

کارین ژان پی‌یر گفت: «ما این احکام وحشیانه را به شدیدترین شکل محکوم می‌کنیم. هدف از این احکام ارعاب مردم و سرکوب مخالفان است، اما موثر نخواهد بود. رهبری ایران باید بداند در حالی که به سرکوب خشونت‌آمیز تظاهرات مسالمت‌آمیز ادامه می‌دهند، جهان نظاره‌گر آنهاست.»

سخنگوی کاخ سفید افزود: «ایالات متحده به حمایت از مردم ایران و تحمیل هزینه بر عاملان سرکوبهای وحشیانه متعهد است. ما امروز هم تحریم‌هائی را اعلام کردیم تا مقامات ایران را در قبال نقض حقوق بشر پاسخگو بدانیم. ما به هماهنگی با متحدان و شرکا ادامه خواهیم داد و راه هایی برای مقابله با نقض حقوق بشر در ایران پیدا خواهیم کرد.»

XS
SM
MD
LG