لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۳۲

گزارش تحقیقاتی آسوشیتدپرس از فساد مالی در بیمارستان کودکان واتیکان


بیمارستان کودکان واتیکان «عیسی کودک» در واتیکان
بیمارستان کودکان واتیکان «عیسی کودک» در واتیکان

پزشک ها و پرستاران بیمارستان کودکان واتیکان نسبت به وضعیت این بیمارستان و بی توجهی به کودکان بستری در آن ابراز نگرانی کردند.

بنا به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، واتیکان در واکنش به این نگرانی ها خبر از یک تحقیقات سری واتیکان از وضعیت این بیمارستان داد که در سال ۲۰۱۴ تهیه شده و این نگرانی ها را تا حدودی تأیید کرده است.

بنا به گزارش واتیکان از تحقیقاتی سه ماهه درباره وضعیت این بیمارستان که «عیسی کودک» نام دارد، کارمندان کنونی و پیشین آن گفته اند که «بیمارستان پاپ» از هدف نخستش دور و به جای سلامت کودکان بر سود مالی متمرکز شده است.

اما آنچه بسیاری را شکه کرده این است که واتیکان هیچوقت این گزارش را منتشر نکرده بود. با اینکه برخی از موارد توصیه شده در این گزارش به اجرا گذاشته شده اما وضعیت این بیمارستان بهبود چندانی نیافته است.

اما خبرگزاری آسوشیتدپرس خود تحقیقاتی را درباره این بیمارستان انجام داده که می گوید بیمارستان کودکان «عیسی کودک» تحت ریاست پیشین از اهداف خود نسبتا فاصله گرفته است.

بنا به تحقیقات آسوشیتدپرس، تحت رهبری پیشین این بیمارستان بین سال های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۵، بیمارستان کودکان واتیکان خدمات خود را گسترش داد تا به سوددهی تشکیلات اقتصادی رو به افول واتیکان کمک کند، اقدامی که به قیمت سلامت و بهداشت کودکان این بیمارستان تمام شده است. مواردی که آسوشیتدپرس مشخصا به آنها اشاره کرده عبارتند از:

  1. شلوغی بیش از حد و وضعیت بهداشتی نامناسب منجر به عفونت های مرگباری شده که در یکی از آنها که ۲۱ ماه به طول انجامید هشت کودک جانشان را از دست دادند.
  2. استفاده مجدد از وسایل یک‌بار مصرف و استفاده نادرست از دیگر تجهیزات بیمارستان به قصد صرفه جویی در هزینه ها. در یک مورد بیمارستان سوزن های ارزان قیمتی خریده بود که در رگ باریک کودکان می شکست.
  3. پزشکان تحت فشار قرار داشتند تا عمل‌های جراحی بیشتری انجام دهند و به همین خاطر مجبور بودند بیماران را زودتر از زمان لازم از بیهوشی بیرون آورند.

بیمارستان «عیسی کودک» یافته های آسوشیتدپرس را به چالش کشیده و تهدید به شکایت در دادگاه کرده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG