لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۲۵

سنتکام خبر داد: ناوگروه ضربتی آیزنهاور ایالات متحده به خاورمیانه رسید


ناو گروه ضربتی آیزنهاور ایالات متحده وارد خاورمیانه شد، منطقه‌ای که تحت پوشش و مسئولیت فرماندهی مرکزی ایالات متحده (سنتکام) قرار دارد.

حساب کاربری سنتکام در ایکس نوشت:‌«این ناوگروه توسط گروه ضربتی۲ فرماندهی می‌شود و متشکل از ناو هواپیمابر یو.اس.اس آیزنهاور، رزم‌ناو یو.اس.اس «دریای فیلیپین» با موشک های هدایت شونده، ناوشکن یو.اس.اس میسون با موشک های هدایت شونده، ناوشکن یو.اس.اس «گریولی»، ناوشکن «درسون»، همراه با سه اسکادران هوایی خود و تیم فرماندهی جنگ اطلاعاتی است.»

حضور ناوگروه آیزنهاور در خاورمیانه نشان دهنده تعهد ایالات متحده به امنیت منطقه و شرکای خود است.

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون)، روز سه‌شنبه سوم آبان هم اعلام کرد که یک گروهان از جنگنده‌های اف-۱۶شاهین ـ با هدف افزایش توانایی رزمی نیروهای آمریکایی برای دفاع از خود ـ به منطقه فرماندهی مرکزی ایالات متحده «سنتکام» در خاورمیانه، روانه شدند.

بر اساس بیانیه پنتاگون، این حرکت در پاسخ به حملات متعدد توسط گروه‌های شبه‌نظامی تحت حمایت جمهوری اسلامی به نیروهای آمریکایی، پس از حمله تروریستی حماس به اسرائیل در هفتم اکتبر صورت می‌گیرد.

همزمان وزارت دفاع آمریکا بر این باور است که این حملات توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و حکومت جمهوری اسلامی پشتیبانی می‌شوند و این خطر تشدید بیشتر حملات را نیز به همراه دارد.

XS
SM
MD
LG