لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۳۶

حمله اسرائیل به شماری از مقرهای حماس؛ در پی بازجویی‌ از یک عضو این گروه


نیروهای دفاعی اسرائیل می‌گویند جت‌های جنگنده به کمک اطلاعات دریافت شده از بازجویی‌های سازمان اطلاعات و امنیت داخلی اسرائیل از یک «تروریست» حماس، به یکی از مقرهای حماس در پشت بام ساختمانی در غزه و همچنین تونلی در نزدیکی ساختمان حمله کردند.

ارتش اسرائیل افزوده است که نیروهای زمینی در روز سیزدهم آبان نیز با افراد مسلح در غزه جنگیدند و تعدادی از آنها را کشتند و سلاح‌ها و ابزار و مواد اطلاعاتی را ضبط کردند و تونل‌هایی را نیز شناسایی کردند.

ارتش اسرائیل در این روز به ۱۲۰ هدف در نوار غزه از جمله مجتمع‌های حماس و مکان‌های پرتاب راکت‌های ضد تانک حمله کرده است.

یکی از چالش‌های عمده‌ای که نیروهای زمینی اسرائیل در غزه با آن روبرو هستند، بیرون آمدن عوامل تروریستی از تونل‌ها و پرتاب آرپی‌جی به سمت خودروهای زرهی است هر چند به گزارش «تایمز اسرائیل»، تنها تعداد معدودی از موارد منجر به تلفات شده است.

ارتش اسرائیل روز گذشته نیز اعلام کرد که در پی حمله جت‌های جنگنده این کشور با هدایت اطلاعاتی سازمان اطلاعات ارتش و شین بت، «مصطفی دلول» فرمانده گردان «صبرا تل الهوا» که نقش مرکزی در هدایت جنگ علیه نیروهای ارتش اسرائیل در نوار غزه داشت، کشته شده است.

ارتش اسرائیل همچنین اعلام کرد که از زمان حملات حماس به این کشور در روز ۱۵ مهر، اقدام به انجام بیش از ۱۲ هزار حمله به حماس در غزه کرده و بیش از ۱۲۰۰ «اهداف تروریستی» را از بین برده است.

اسرائیل در واکنش به حملات حماس به این کشور در ۱۵ مهر، نوار غزه را محاصره و حملات به آن منطقه را آغاز کرد.

در پی حملات حماس بیش از ۱۴۰۰ تن در اسرائیل کشته شدند که اکثر آنها غیر نظامی بودند.

XS
SM
MD
LG