لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۴۸

معاون صدراعظم آلمان خواستار نابودی حماس شد


رابرت هابک، معاون صدراعظم و وزیر اقتصاد آلمان
رابرت هابک، معاون صدراعظم و وزیر اقتصاد آلمان

رابرت هابک، معاون صدراعظم و وزیر اقتصاد آلمان، در یک سخنرانی ویدیویی خطاب به اعضای حزب خود، حماس را «عامل نابودی صلح خاورمیانه» معرفی کرده و خواستار «نابودی» این گروه شبه‌نظامی شد.

تایمز اسرائیل روز شنبه ۱۳ آبان به نقل از خبرگزاری آلمانی دی.پی.اِی گزارش داد که رابرت هابک حمله گروه حماس را «نیازمند عواقب ضروری از سوی اسرائیل» دانست.

حمله حماس به اسرائیل در روز ۱۵ مهرماه دستکم به کشته‌شدن ۱۴۰۰ تن منجر شد و این گروه شبه‌نظامی حدود ۲۴۰ نفر را هم به گروگان گرفت.

به گفته معاون صدراعظم آلمان، «فلسطینیان هم حق برخورداری از کشور خود را دارا هستند» هرچند حماس به چنین راهکاری هیچ علاقه‌ای ندارد.

وزیر اقتصاد آلمان پیشتر گفته بود که حماس خواهان نابودی اسرائیل است و به همین دلیل، حق موجودیت و امنیت اسرائیل وظیفه ماست و آلمان به خوبی از آن آگاه است.

آلمان یکی از حامیان سرسخت اسرائیل در جنگ با حماس محسوب می شود و مقام های این کشور در روزهای اخیر بارها تشدید رفتارهای‌ یهودی ستیزانه و جشن حامیان این گروه شبه نظامی در آلمان را محکوم کرده و خواهان اخراج طرفداران حماس شده اند.

مقام‌های آلمان در پی افزایش رفتارهای‌ یهودی ستیزانه در این کشور درصدد اجرای قوانین سخت گیرانه علیه طرفداران حماس هستند‌.

آمریکا، اتحادیه اروپا، و ژاپن گروه شبه‌نظامی حماس را که تحت حمایت جمهوری اسلامی قرار دارد، به عنوان یک گروه تروریستی شناسایی کرده‌اند.

XS
SM
MD
LG