لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۵۹

مایکل آبراموویتز به عنوان رئیس جدید صدای آمریکا انتخاب شد


مایکل آبراموویتز، رئیس جدید صدای آمریکا
مایکل آبراموویتز، رئیس جدید صدای آمریکا

سازمان رسانه‌های جهانی ایالات متحده که صدای آمریکا از زیرمجموعه‌های آن است، روز جمعه ۳۱ فروردین از انتخاب مایکل آبراموویتز به عنوان رئیس جدید صدای آمریکا خبر داد.

آبراموویتز در حال حاضر مدیر سازمان غیرحزبی «فریدم هاوس» است.

آماندا بنت، مدیر عامل سازمان رسانه‌های جهانی آمریکا، با اعلام این خبر از آقای آبراموویتز به عنوان «روزنامه‌نگاری برجسته و مدافع حقوق بشر» یاد کرد و گفت بسیاری از فعالیت‌های او در «فریدم هاوس» به تلاش‌های سازمان رسانه‌های جهانی آمریکا برای مقابله با اطلاعات نادرست در سراسر جهان کمک کرده است.

مایکل آبراموویتز پیشتر ریاست «مؤسسه آموزشی هولوکاست لوین» در موزه یادبود هولوکاست ایالات متحده را بر عهده داشت.

او به مدت ۲۴ سال نیز در «واشنگتن پست» فعالیت کرد و در آنجا سردبیر بخش ملی و‌ خبرنگار کاخ سفید بود. او همچنین هدایت تیمی را بر عهده داشت که برای تهیه گزارشی در مورد تلاش برای دستگیری اسامه بن‌لادن جایزه پولیتزر دریافت کرد.

مایکل آبراموویتز روز جمعه در ایمیلی به کارکنان صدای آمریکا تأکید کرد که به دلیل مشاغلی که داشته است از فشار عظیمی که روزنامه‌نگاری و روزنامه‌نگاران در سرتاسر جهان با آن روبه رو هستند، آگاه است و حملات فزاینده به خبرنگاران را از عوامل اصلی آسیب به آزادی و دموکراسی خواند.

او گفت: «مأموریت صدای آمریکا به ویژه در زمانی که حکومت‌های مستبد امواج رادیو تلویزیون و رسانه‌های اجتماعی را با تبلیغات و اطلاعات نادرست پر می‌کنند بسیار حیاتی است.»

آبراموویتز ضمن ابراز خرسندی از به دست گرفتن سکان هدایت صدای آمریکا گفته است: «با هم در کنار روزنامه‌نگاران و کارمندان با استعداد این رسانه، در این جنگ اطلاعات پیروز خواهیم شد.»

بودجه سازمان رسانه‌های جهانی ایالات متحده آمریکا از سوی دولت فدرال تأمین می‌شود و دو نهاد رسانه‌ای فدرال - یعنی صدای آمریکا و دفتر پخش کوبا - به همراه چهار سازمان غیرانتفاعی - رادیو اروپای آزاد/رادیو آزادی، رادیو آسیای آزاد، شبکه‌های پخش خاورمیانه، و صندوق فن‌آوری باز - تحت نظارت آن هستند.

صدای آمریکا در سال ۱۳۲۰ نخستین امواج رادیویی را با هدف مقابله با تبلیغات آلمان نازی، از ایالات متحده به اروپا مخابره کرد.

از آن زمان تاکنون بازگو کردن حقایق، بخشی از تعهد صدای آمریکا بوده است.

امروز صدای آمریکا، به عنوان نهادی چند رسانه‌ای، اخبار و اطلاعات را به بیش از ۴۵ زبان - از جمله فارسی - در اختیار بیش از ۳۵۴ میلیون نفر مخاطب هفتگی قرار می‌دهد.

XS
SM
MD
LG