لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۰۷

دونالد ترامپ: تصمیم بزرگی در مورد توافق اقلیمی پاریس گرفته خواهد شد


دونالد ترامپ، درجمع هوادارانش در شهر هریسبرگ ایالت پنسیلوانیا، صد روز نخست ریاست جمهوری خود را هیجان انگیز و سازنده توصیف کرد و گفت به تمامی وعده‌هایش برای افزایش اشتغال عمل خواهد کرد.

گردهمایی پنسیلوانیا شنبه شب نهم اردیبهشت همزمان با ضیافت شام سالانه و سنتی خبرنگاران کاخ سفیددر واشنگتن برگزار شد. پرزیدنت ترامپ که از حضور در این مراسم شام خودداری کرده بود، مجددا از رسانه‌هائی که به گفته او بجای انعکاس حقایق، اخبار جعلی منتشر می‌کنند به شدت انتقاد کرد .

آقای ترامپ گفت که به جای حضور در ضیافت شام خبرنگاران کاخ سفید در واشنگتن، تصمیم گرفت وقت خود را با هوادارانش در ایالت پنسیلوانیا بگذراند، که در پیروزی او در انتخابات ریاست جمهوری نقش کلیدی داشتند.

او گفت: «هیچ چیزی برای من شادی آورتر از آن نبود که صد و پنجاه کیلومتر از باتلاق واشنگتن فاصله بگیرم و بعدازظهر را با شما، در جمعی بسیار بزرگتر، و با مردمی بسیار بهتر، بگذرانم.»

پرزیدنت ترامپ ضمن انتقاد از رسانه‌ها گفت که بزودی به قولش عمل می‌کند و آمریکا را از توافق آب و هوایی پاریس خارج کرده یا درباره مفاد آن دوباره مذاکره خواهد کرد.

او گفت: «رسانه‌های واشنگتن خودشان بخشی از مشکل هستند. اولویت آنها، اولویت‌های من نیست. اهداف آنها، اهداف من نیست. من در دو هفته آینده تصمیم بزرگی در باره توافق اقلیمی پاریس خواهم گرفت.»

توافق اقلیمی پاریس دو سال قبل از سوی نمایندگان ۱۹۵ کشور جهان در شهر پاریس تصویب شد.

پرزیدنت ترامپ در بخش دیگری از سخنان خود در پنسیلوانیا بار دیگر بر عزم خود در حفاظت از آمریکا در مقابل حملات تروریستی تاکید کرد: «ما حملات تروریستی یازده سپتامبر و حملات دیگر از بوستون تا سان برناردینو را دیده‌ایم. ما خونریزی‌های خارج از آمریکا را دیده‌ایم. ببینید چه وقایعی در کشورهای دیگر رخ می‌دهد. ما به اندازه کافی مشکلات در آمریکا داریم که نگران آنها باشیم. لازم نیست به آنهایی که می‌خواهند به ما ظلم کنند، آسیب برسانند و آمریکایی‌های بی‌گناه را بکشند، اجازه ورود دهیم. آنها وارد آمریکا نخواهند شد. بگذارید به صراحت بگویم ما تروریست‌های اسلامی افراطی را از آمریکا دور نگاه می‌داریم.»

پرزیدنت ترامپ قبل از حضور در تجمع عصر شنبه، یک فرمان اجرایی دیگر را در یک کارخانه امضا کرد که به موجب آن دولت آمریکا باید کلیه توافق‌های تجاری با کشورهای جهان را بررسی کند تا مشخص شود آیا شرکای تجاری آمریکا در سازمان جهانی تجارت برخورد تجاری عادلانه‌ای با آمریکا داشته‌اند یا نه.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG