لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۱۰

پرزیدنت ترامپ فرمان اصلاح برنامه ویزای کار را امضا کرد


رئیس جمهوری آمریکا این فرمان را در جریان بازدید از یک کارخانه تولید ابزارآلات در ایالت ویسکانسن در روز ۲۹ فروردین ۱۳۹۶ امضا کرد.
رئیس جمهوری آمریکا این فرمان را در جریان بازدید از یک کارخانه تولید ابزارآلات در ایالت ویسکانسن در روز ۲۹ فروردین ۱۳۹۶ امضا کرد.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده روز سه شنبه یک فرمان اجرایی جدید را برای حمایت از نیروی کار آمریکایی امضا کرد و گفت این فرمان مانع سوء استفاده از برنامه صدور ویزا برای جذب نیروی کار ماهر می‌شود.

به گزارش رسانه‌های آمریکا، پرزیدنت ترامپ فرمان ریاست جمهوری موسوم به «آمریکایی بخرید، آمریکایی استخدام کنید» را در جریان بازدید از یک کارخانه تولید ابزارآلات در شهر کنوشا در ایالت ویسکانسن امضا کرد.

به گفته او «ویزاهای اچ وان بی، در حال حاصر، مانند قرعه کشی لاتاری صادر می‌شوند و این درست نیست. باید آنها را به ماهرترین متقاضیان با بالاترین حقوق‌ها داد و این افراد هم هرگز نباید جانشین آمریکایی‌ها شوند.»

فرمان اجرایی جدید پرزیدنت ترامپ، از مراکز و نهادهای مربوطه می‌خواهد ضوابط جدیدی را به منظور پیشگیری از تقلب در امور مهاجرتی و سوء استفاده از برنامه صدور ویزاهای کار برای نیروی کار ماهر پیشنهاد دهند.

تقویت بخش صنعت و بهبود اوضاع اقتصادی از وعده های اصلی دونالد ترامپ در طول مبارزات انتخاباتی بوده و این فرمان اجرایی نیز در راستای شعار انتخاباتی او مبنی بر بازگردان عظمت به آمریکا صادر شده است.

پرزیدنت ترامپ برخی شرکت‌های فناوری آمریکایی را به سوء استفاده از برنامه صدور روادید کار متهم کرده و معتقد است با جذب نیروی کار خارجی ارزان، فرصت‌های شغلی مناسب را از آمریکایی‌ها می‌گیرند.

صنایع و شرکت‌‌های آمریکا، در مقابل، صدور ویزای (H-1B) را ضروری دانسته و می‌گویند این برنامه دانشجویان خارجی را به ماندن در ایالات متحده، پس از اتمام تحصیلاتشان در رشته‌های تخصصی، ترغیب می‌کند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG