لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۱۲

دونالد ترامپ: راه لغو بیمه خدمات بهداشتی اوباما، «پرپیچ و خم» است


دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا راهی که او و جمهوریخواهان در سنا برای تحول در نظام بیمه‌ خدمات بهداشتی آمریکا پیش رو دارند را «بسیار باریک» خواند.

آقای ترامپ که این سخنان را در مصاحبه روز یکشنبه چهارم تیر با شبکه خبری فاکس بیان می‌کرد، ابراز اطمینان کرد که می‌تواند به هدف لغو کردن نظام بیمه‌های خدمات بهداشتی موسوم به «اوباما کِر» و جایگزینی آن با نظام جدید دست یابد.

او با اینحال گفت که «این راه پر پیچ و خمی» است و «انتخاب برنامه‌ای که همه آن را دوست داشته باشند، دشوار است؛ اما راه دیگری وجود ندارد، زیرا اوباما کِر در حال سقوط است.»

رئیس جمهوری آمریکا روز شنبه نیز در نطق هفتگی خود ابراز امیدواری کرده بود که دموکرات‌های کنگره به طرح جدید نظام خدمات بهداشتی درمانی و لغو اوباما کِر رای مثبت دهند.

جمهوریخواهان که با پنجاه و دو کرسی در سنا اکثریت دارند می‌توانند با توسل به شیوه ویژه‌ای با پنجاه رای مثبت پیش نویس قانونِ بیمه‌های بهداشتی مورد نظر کاخ سفید را به تصویب برسانند.

اما انتظار نمی‌رود حتی یک نفر از چهل و هشت سناتور دموکرات به این لایحه رای مثبت دهد، و بنا به گزارش‌ها تا به حال حداقل چهار سناتور جمهوریخواه نیز مخالفت خود را با این طرح اعلام کرده اند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG