لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۵۸

ترامپ در فیلیپین: اجلاس «آ سه آن» فرصتی برای انزوای بیشتر کره شمالی است


رئیس جمهوری آمریکا پس از ورود به فیلیپین هنگام پیوستن به مراسم شام رهبران آ سه آن با رئیس جمهوری فیلپین دیدار کرد.
رئیس جمهوری آمریکا پس از ورود به فیلیپین هنگام پیوستن به مراسم شام رهبران آ سه آن با رئیس جمهوری فیلپین دیدار کرد.

رئیس جمهوری آمریکا در آخرین مرحله از سفر آسیایی خود، برای شرکت در اجلاس کشورهای آسیای جنوب شرقی موسوم به «آ سه آن» به مانیل پایتخت فیلیپین سفر کرد.

پرزیدنت ترامپ روز یکشنبه ۲۱ آبان پیش از سفر به فیلیپین، اجلاس «آ سه آن» را فرصت مناسبی برای انزوای بیشتر رژیم کره شمالی دانست.

او گفت: «ما درباره تهدید فزاینده کره شمالی تبادل نظر خواهیم کرد. همانگونه که در مجلس کره جنوبی گفتم، تمامی کشورهای مسئول جهان باید برای اطمینان از پایان دادن به تهدیدهای رژیم سرکش کره شمالی که به کشتار غیرقابل تصوری منجر می‌شود، اقدام کنند.»

رئیس جمهوری آمریکا اضافه کرد: «ایمنی و امنیت اهدافی ست که باید تمامی کشورهای متمدن جهان را متحد کند. ما پیشرفت می خواهیم و نه تهدید. منظورم این است که ما تهدید شده‌ایم. جهان تهدید شده است. من این را نمی خواهیم؛ ما ثبات می خواهیم نه هرج و مرج، ما صلح می‌خواهیم و نه جنگ.»

پرزیدنت ترامپ قبل از سفر به فیلیپین، در ویتنام با همتای ویتنامی خود ملاقات و گفتگو کرد. آقای ترامپ از تلاش‌ها و اقدامات ویتنام برای ورود بیشتر به بازار آمریکا تقدیر کرد و گفت اطمینان دارد محصولات آمریکایی می‌توانند به تمامی نیازهای اقتصادی ، دفاعی ، کشاورزی و تجاری ویتنام پاسخ دهد.

پرزیدنت ترامپ که در حاشیه همایش سازمان همکاری‌های اقتصادی آسیا - اقیانوسیه در ویتنام با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه ملاقات کوتاهی داشت‌، درباره نقش دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته آمریکا که سازمان‌های اطلاعاتی این کشور آن را تایید کرده‌اند گفت که به سازمان های اطلاعاتی کشورش اطمینان دارد، اما دیدگاه او، همکاری با روسیه و تمامی کشورهای جهان برای اهداف مشترک است.

او گفت: «در عین حال، می‌خواهیم و این مهم است که با روسیه کنار بیاییم، با چین، با ویتنام و بسیاری از کشورهای دیگر کنار بیاییم. به صراحت می‌گویم، به ویژه روسیه و چین که بتوانند به ما در رابطه با کره شمالی کمک کنند که واقعاً یکی از مشکلات بزرگ ما است.»

پرزیدنت ترامپ در ادامه گفت، پوتین قویا بر این باور است که در انتخابات آمریکا دخالت نکرده است.

همزمان با ورود پرزیدنت ترامپ به پایتخت فیلپین، حدود سه هزار معترض به سفر پرزیدنت ترامپ به آن کشور تلاش کردند به سمت سفارت آمریکا راهپیمایی کنند.

هزاران پلیس ضد شورش از حرکت معترضان که بیشتر آنها از سوی یک گروه چپ گرای کوچک سازماندهی شده اند، جلوگیری کردند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG