لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۲۴

ترامپ: تفاهم آمریکا و روسیه بر سر سوریه، جان‌ افراد زیادی را نجات می‌دهد


پرزیدنت ترامپ و ولادیمیر پوتین، در حاشیه نشست سازمان همکاری‌های آسیا و اقیانوسیه
پرزیدنت ترامپ و ولادیمیر پوتین، در حاشیه نشست سازمان همکاری‌های آسیا و اقیانوسیه

پرزیدنت ترامپ پس از دیدار با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، اعلام کرد تفاهم دو کشور جان افراد زیادی را نجات خواهد داد.

پرزیدنت ترامپ روز شنبه ۲۰ آبان پس از آن دیدار، که در حاشیه نشست سازمان همکاری‌های آسیا و اقیانوسیه در دانانگ ویتنام صورت گرفت، گفت: «ما خیلی سریع به توافق رسیدیم. این توافق جان افراد زیادی را نجات خواهد داد. ما در حاشیه این نشست متناوبا صحبت کردیم. به نظر میاد هر دوی ما احساس خوبی به یکدیگر داریم و با توجه به اینکه همدیگر رو به خوبی نمیشناسیم اما رابطه خوبی داریم.»

کرمیلن هم پیش از این اعلام کرده بود پرزیدنت ترامپ و ولادیمیر پوتین در حاشیه نشست سازمان همکاری های آسیا و اقیانوسیه، ضمن توافق بر سر سوریه، بر مبارزه با داعش تاکید کرده اند.

توافق آمریکا و روسیه بر سر سوریه

روز شنبه بیستم آبان ماه، پرزیدنت ترامپ و ولادیمیر پوتین بر سر بیانیه ای به توافق رسیدند که در آن با اعلام اینکه راه حل نظامی در سوریه بی نتیجه خواهد بود، خواستار حل دیپلماتیک درگیری ها شده است. در این توافق همچنین دو طرف بر مبارزه با داعش تاکید کردند.

کرملین اعلام کرده است این توافق با همکاری رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا و سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه تهیه شده است. در گزارش کرملین اعلام شده، دو طرف بر حق حاکمیت روسیه، استقلال و حاکمیت مرزی این کشور تاکید کرده اند.

پرزیدنت ترامپ در ادامه سفر دوازده روزه اش به آسیا، دانانگ را به مقصد هانوی، پایتخت ویتنام ترک کرد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG