لینکهای قابل دسترسی

پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۵

تاکید پرزیدنت ترامپ بر شعار «اول آمریکا» در گفتگوهای اقتصادی در آسیا


پرزیدنت ترامپ در سفر آسیایی اش بار دیگر بر شعار «اول آمریکا» تاکید کرد. رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه در ویتنام و تنها یک روز پس از تمجید از رئیس جمهوری چین، از این کشور به دلیل نبود توازن تجاری بین دو کشور انتقاد کرد.

پرزیدنت ترامپ در گفتگو با روسای شرکت های تجاری در حاشیه نشست کشورهای آسیا و اقیانوسیه گفت: «ما دیگر اجازه نمی دهیم از آمریکا سوء استفاده شود. من همیشه آمریکا را در اولویت قرار خواهم داد، همانطور که از همه شما انتظار دارم کشور خود را در اولویت قرار دهید.»

پرزیدنت ترامپ همچنین روز جمعه ۱۹ آبان در سخنرانی خود در نشست سازمان همکاری‌های آسیا و اقیانوسیه گفت که آمریکا دیگر سوء استفاده تجاری دیرینه علیه خود را تحمل نخواهد کرد و تنها خواهان تجارت عادلانه است.

او گفت: «ما تعرفه‌های گمرکی را حذف یا پایین آوردیم. محدودیت‌های تجاری را کاهش دادیم و اجازه دادیم کالاهای خارجی آزادنه به کشورمان وارد شود، اما وقتی ما محدودیت‌های واردات را کاهش دادیم، کشورهای دیگر بازارهایشان را به روی ما باز نکردند.»

وقتی پرزیدنت ترامپ به این جمله آخر رسید یکی از شرکت کنندگان خندید و پرزیدنت ترامپ در واکنش گفت: «خنده دار است. شما حتماً یکی از آنهایی هستید که از آمریکا نفع برده‌اید.»

پرزیدنت ترامپ ، همچنین گفت که آمریکا دیگر وارد توافق‌هایی نمی‌شود که خلاف حق حاکمیت خودش باشد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG