لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۵۸

مایکل مک کال: آمریکا برای خارج کردن ایران از سوریه باید با روسها همکاری کند


مایکل مک کال، رئیس جمهوریخواه کمیته امنیت داخلی مجلس نمایندگان، معتقد است که واشنگتن برای حل بحران سوریه و خارج کردن ایران از آن کشور، باید با روسیه همکاری کند.

او چهارشنبه ۲۷ تیر در سخنانی در اندیشکده آمریکن اینترپرایز وضعیت سوریه را بسیار پیچیده خواند و گفت که تنها استراتژی که احتمالا می‌تواند نتیجه بخش باشد، همکاری آمریکا با روسها است.

او گفت: «روسها آنجا هستند و اسد هم جایی نخواهد رفت. اگر بتوانیم با همکاری آنها ایران را بیرون کنیم، به نکته مثبتی دست یافته‌ایم. من پاسخ ساده‌ای برای وضعیت پیچیده آنجا ندارم. به دانشجویان رشته سیاست خارجه توصیه می‌کنم که در این زمینه تحقیق کنند. فعلا همه راهها به دمشق ختم می‌شود.»

این سخنان یک روز پس از آن بیان شد که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در دیدار با شماری از قانونگذاران آمریکایی گفت که در مذاکراتش با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، در مورد لزوم پایان دادن به بلند پروازی‌های هسته‌ای و فعالیت‌های بی‌ثبات کننده ایران گفتگو کرده است.

او پیش جلسه با قانونگذاران، با تاکید بر برقراری صلح از طریق قدرت، در جمع خبرنگاران گفت که آمریکا با متحدان خود سخت برای صلح کار می‌کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG