لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۲۸

قهرمانان تیراندازی آمریکا: قوانین کنترل اسلحه تمرینات ما را مشکل کرده است


ویرجنیا تریشر، تیرانداز آمریکایی که نخستین مدال طلای المپیک ریو را به دست آورد.
ویرجنیا تریشر، تیرانداز آمریکایی که نخستین مدال طلای المپیک ریو را به دست آورد.

ویرجینیا تریشر، تیرانداز ۱۹ ساله آمریکایی در رشته تفنگ بادی که اولین مدال طلای المپیک ریو را تصاحب کرد گفت که قوانین کنترل مالکیت اسلحه در ایالات متحده، رشته ورزشی تیراندازی را با چالش‌های جدیدی مواجه کرده است.

ویرجینیا تریشر روز شنبه ۱۶ مرداد در یک نشست خبری به پرسش‌های خبرنگاران درباره موضوع داغ کنترل حمل اسلحه در آمریکا پاسخ داد.

در روزهای اخیر کیم رود، دیگر تیرانداز آمریکایی که تا به حال شش بار در مسابقات المپیک شرکت کرده نیز بر چالش‌های ناشی از قوانین جدید کنترل مالکیت اسلحه در ایالت کالیفرنیا تاکید کرده است که به طور مستقیم تمرین‌های آمادگی خود را برای مسابقات المپیک ریو را تحت تاثیر قرار داده است.

فرماندار کالیفرنیا به تازگی شش قانون مرتبط با کنترل مالکیت اسلحه در آن ایالت را به امضا رساند که تحقیق برای سوء پیشینه خریداران گلوله و مهمات از آن جمله است.

در پی تیراندازی‌ها مرگبار یک سال اخیر، دولت باراک اوباما و برخی از اعضای کنگره خواستار اعمال محدودیت در فروش اسلحه شدند، جمهوریخواهان کنگره اما مخالف اعمال هرگونه محدودیت در فروش اسلحه هستند و با طرح‌های مطرح شده از سوی دموکراتها مخالفت کرده‌اند.

خبرهای بیشتر در صفحه المپیک صدای آمریکا:

XS
SM
MD
LG