لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۳۵

طرح جدید کنگره آمریکا برای جلوگیری از تملک اسلحه توسط افراد مظنون به رابطه با تروریستها


پل رایان رئیس مجلس نمایندگان از هم حزبی های خود خواسته در این رای گیری شرکت کنند.
پل رایان رئیس مجلس نمایندگان از هم حزبی های خود خواسته در این رای گیری شرکت کنند.

مجلس نمایندگان ایالات متحده آمریکا، هفته آینده لایحه ای را به رأی خواهد گذاشت که هدف آن جلوگیری از تملک و حمل اسلحه توسط تروریست ها و افراد مظنون به وابستگی به این گروه هاست.

تنها یک هفته پس از تحصن ۲۶ ساعته دموکرات ها به منظور کنترل و محدود کردن قوانین حمل اسلحه، پل رایان رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، که اکثریت آن با جمهوریخواهان است، در یک کنفرانس تلفنی از هم حزبی های خود خواست، تا در رای گیری هفته آینده شرکت کنند.

پل رایان افزود: رای گیری هفته آینده، تنها به قوانین حمل اسلحه محدود نیست و شامل اتخاذ تدابیری درباره افراط گرایی و جذب افراد به این گروه هاست.

او تاکید کرد، نمایندگان در این رای گیری، باید از حفظ حقوق قانونی دارندگان اسلحه نیز، اطمینان حاصل کنند.

اقدام مجلس نمایندگان بعد از اختلاف شدید دموکرات ها و جمهوریخواهان بر سر بازنگری بخشی از قوانین مالکیت اسلحه است.

دو هفته پیش، نمایندگان دموکرات در صحن مجلس تحصن کردند و بعد یک روز، صحن مجلس را ترک کردند. جان رابرت لوئیس نماینده ایالت جورجیا، ۷۸ ساله یک سخنرانی احساسی ایراد کرد. او گفت ما برای رهبری انتخاب شده ایم، ما نباید سرمان را در شن قائم کنیم و فجایع ناشی از خشونت استفاده از اسلحه را در جامعه مان نادیده بگیریم.

وی افزود:اکنون میزان کشتار با اسلحه بیش از هر زمان دیگر است. الان وقت سکوت و صبوری نیست.

ساعتی بعد از پایان تحصن نمایندگان دموکرات مجلس نمایندگان ، سنای آمریکا طرح دو حزبی برای ممنوعیت خرید سلاح توسط افراد مظنون به تروریسم را از دستور خارج نکرد تا همچنان امیدی برای اصلاح و تغییر بخش هایی از قانون مالکیت سلاح در میان قانونگذاران وجود داشته باشد.

اقدام اعتراضی دموکراتها برای راضی کردن جمهوریخواهان بود که اکثریت مجلس نمایندگان و سنا را در اختیار دارند.

تلاش های اخیر برای محدودسازی خرید اسلحه در آمریکا پس از حمله اخیر به کلوب شبانه همجنسگرایان اورلاندو که منجر به مرگ ۴۹ نفر و زخمی شدن بیش از ۵۰ نفر شد، آغاز شده است.

XS
SM
MD
LG