لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۴۰

سرمربی تیم ملی والیبال آمریکا، دلایل شکست مقابل ایران را برشمرد


تحلیل سرمربی تیم ملی والیبال آمریکا از شکست مقابل ایران
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:01:30 0:00

سرمربی تیم ملی والیبال آمریکا، حمایت پرشور تماشاگران ایران را یکی از دلایل باخت آمریکا مقابل تیم ملی والیبال ایران در مسابقه نخست دور برگشت دانست.

جان اسپرو، سرمربی تیم ملی والیبال آمریکا، در گفت و گو با خبرنگار بخش فارسی صدای آمریکا دلایل شکست تیم آمریکا را در دیدار روز جمعه ۱۹ خرداد مقابل ایران، حمایت تماشاگران پرشور ایرانی از تیم ایران، دشواری بازی در خارج از خانه و بازی بسیار خوب تیم ایران به ویژه سعید معروف، پاسور تیم، دانست.

آقای اسپرو پذیرایی از تیم آمریکا و شرایط هتل و غذا را در محل اقامت تیم آمریکا در تهران، عالی توصیف کرد و گفت که از این نظر، بهانه ای برای باخت روز جمعه وجود ندارد، اما گفت که بازی مقابل آن همه تماشاچی مشتاق ایرانی بسیار دشوار بود و تجربه خاصی را برای تیم آمریکا به وجود آورده بود به طوری که بازیکنان و کادر فنی آمریکا را تاحدی عصبی کرده بود.

سرمربی تیم ملی آمریکا همچنین با بیان اینکه سفر به ایران، نخستین سفر تیم آمریکا (در این دور از مسابقات) در خارج خانه بود، این موضوع را یکی از دلایل سخت بودن دیدار مقابل ایران عنوان کرد.

جان اسپرو در ادامه گفت و گوی خود به بازی بسیار خوب تیم ایران در دیدار برگشت مقابل آمریکا اشاره کرد و گفت که در شرایط یاد شده، بازی مقابل تیمی که به این خوبی بازی میکند، بسیار دشوار است. او گفت: «ما میدانیم که ایران محکوم به برد است. حالا که با این شرایط آشنا شدیم می‌دانیم که پیروزی در تهران کار هر کسی نیست. ایران این شانس را دارد که همه بازی‌هایش را ببرد که در این صورت دارای ۸ برد می‌شود و ما صاحب ۶ برد. ما اگر روز یکشنبه (۳۱ خرداد) هم ببازیم باید دست کم سه بازی از ۴ بازی باقیمانده خود را ببریم.»

سرمربی تیم ملی آمریکا با اشاره به نتایج ضعیف تیم روسیه گفت که سه تیم بخت صعود دارند و این شرایط را سخت می‌کند. او اضافه کرد: «خوشحالم که از بازی‌های خانگی خود امتیاز کامل گرفته‌ایم. چون امسال شانس تیم‌ها به پیروزی‌های خانگی وابسته است، بازی روز یکشنبه مقابل ایران برای ما بسیار مهم است.»

آقای اسپرو توضیح داد که بازیکنانش باید در دفاع بهتر عمل کنند، در حمله پاسهای بهتری بدهند و در مجموع دنبال راهی باشند که امتیازات بیشتری در بازی دوم با ایران به دست بیاورند. او در مورد نتایج تیم ملی ایران نیز گفت که ایران بیشتر امتیازات خود را مدیون بازی سعید معروف، پاسور این تیم، است. او گفت: «فکر میکنم سعید معروف بهترین پاسور دنیاست. او تیم ایران را در موقعیتی قرار می‌دهد که کار برایشان راحت‌تر می‌شود.»

تیم ملی والیبال آمریکا در نخستین سفر خود به ایران، روز جمعه ۲۹ خرداد در دیدار برگشت لیگ جهانی والیبال، در ورزشگاه ۱۲ هزار نفری از تیم ملی والیبال ایران با نتیجه سه بر صفر شکست خورد. آمریکا دومین دیدار خود را یکشنبه شب به وقت تهران، مقابل ایران برگزار می‌کند.

XS
SM
MD
LG