لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۵۵

ورود کلیه بانوان به ورزشگاه مسابقه والیبال ایران و آمریکا ممنوع شد


حامیان تیم ملی والیبال ایران در حال تشویق این تیم در ایالت کالیفرنیای آمریکا
حامیان تیم ملی والیبال ایران در حال تشویق این تیم در ایالت کالیفرنیای آمریکا

با وجود اعلام حضور تعداد محدودی از بانوان در ورزشگاه مسابقه والیبال ایران و آمریکا، خبرگزاری‌های ایران روز چهارشنبه گزارش دادند که حضور همین تعداد محدود هم لغو شده است.

به نوشته خبرگزاری‌ها، فدراسیون والیبال ایران در پی مخالفت‌هایی با تصمیم این فدراسیون مبنی ورود تعداد محدودی از بانوان به ورزشگاه دیدار ایران و آمریکا، نظر خود را تغییر داده و تصمیم گرفته است تا حتی از ورود خبرنگاران و کارمندان زن در محل مسابقه جلوگیری کند.

وزارت کشور و حراست وزارت ورزش روز سه‌شنبه اعلام کرده بودند که حضور بانوان در ورزشگاه همچنان ممنوع است و فدراسیون والیبال ایران هم طی اطلاعیه‌ای اعلام کرده بود که به بانوان برای تماشای دیدار والیبال ایران و آمریکا، بلیت فروخته نمی‌شود، با وجود این در همان اطلاعیه فدراسیون والیبال آمده بود که ظرفیت محدودی برای حضور بانوان در ورزشگاه وجود داشته و به دلیل «تکمیل ظرفیت»، بلیت فروخته نمی‌شود.

ورود خانم ها ممنوع
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:01 0:00

حال با انتشار این خبر به نظر می‌رسد که حضور محدود و اندک بانوان برای تماشای این مسابقه نیز منتفی شده است.

خبر تصمیم به لغو حضور بانوان در ورزشگاه پس از آن منتشر شد که شعارهای اعتراض آمیزی روز سه‌شنبه ۲۶ خرداد در جریان تشییع جنازه غواصان کشته شده در جنگ علیه این موضوع داده شد.

تجمع اعتراض‌آمیزی نیز روز چهارشنبه ۲۷ خرداد مقابل وزارت کشور برگزار شد. خبرگزاری‌ ایرنا، این تجمع را «بدون مجوز» و تعداد شرکت کنندگان در آن را حدود ۱۰۰ نفر اعلام کرد.

لغو ورود بانوان به ورزشگاه دیدار ایران و آمریکا در حالی اعلام شده است که پیشتر اعلام شده بود فدراسیون بین‌المللی والیبال در صورت جلوگیری ایران از ورود بانوان به ورزشگاه احتمالا میزبانی ایران را از مسابقات جهانی والیبال حذف می‌کند.

فدراسیون بین‌المللی والیبال هنوز واکنشی در این باره نشان نداده است اما یک سخنگوی این فدراسیون به روزنامه گاردین گفته که این فدراسیون وضعیت حضور تماشاگران زن را از نزدیک نظارت خواهد کرد.

فدراسیون بین المللی والیبال، سال گذشته میزبانی ایران را در مسابقات والیبال نوجوانان جهان، لغو کرده بود.

نخستین دیدار تیم ملی والیبال ایران در دور برگشت این مسابقات روز جمعه شب ۲۹ خرداد در در ورزشگاه ۱۲ هزار نفری آزادی تهران برگزار خواهد شد.

XS
SM
MD
LG