لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۲۶

حملات هوایی به دو گروه افراطی در سوریه


نیروهای ائتلاف، تحت رهبری آمریکا روز پنجشنبه به حملات هوایی به گروه های افراطی اسلامگرا در سوریه ادامه دادند. به گزارش رویترز، در یک حمله هوایی به گروه سنی «جبهه النصره» در روز پنجشنبه، دست کم ۶ پیکارجو در یک پایگاه در شهر حلب واقع در شمال سوریه کشته شدند.

رویترز این خبر را به نقل از سازمان نظارت بر وضعیت حقوق بشر سوریه، مستقر در لندن منتشر کرد که درگیری های سوریه را دنبال می کند.

این شبکه فعالان سوری گفت حملات شبانه ائتلاف به جبهه النصره، وابسته به القاعده، و یک گروه دیگر به نام «احرار الشام» صورت گرفت.

سازمان نظارت بر وضعیت حقوق بشر سوریه گفت حملات روز چهارشنبه و پنجشنبه به گروه احرار الشام و جبهه النصره صورت گرفت.

این سازمان اوایل روز پنجشنبه گفت احرار الشام برای اولین بار نزدیک یک گذرگاه با مرز ترکیه هدف حمله قرار گرفت.

این دومین بار است که از زمان آغاز حملات ائتلاف به گروه «دولت اسلامی» (داعش) که بخش های وسیعی از عراق و سوریه را تصرف کرده، گروه جبهه النصره هدف قرار می گیرد.

رویترز جزئیات اندکی درباره حمله مرگبار به جبهه النصره منتشر کرده است.

پیشتر رویترز به نقل از ساکنان منطقه گفته بود که در یک حمله دیگر به النصره، یک خودروی مورد استفاده فرمانده این گروه در شهر سرمدا، واقع در حلب نزدیک مرز ترکیه هدف قرار گرفت.

رویترز می گوید گفته شده خودرو حامل مهمات بوده و مشخص نکرد که کسی در این حمله آسیب دیده باشد. النصره هفته گذشته شورشیان میانه رو مورد حمایت غرب را در این منطقه شکست داده بود.

بیشتر حملات هوایی ائتلاف تحت رهبری آمریکا علیه گروه داعش صورت می گیرد.

XS
SM
MD
LG