لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۲۴

حملات هوایی آمریکا علیه گروه خراسان و جبهه النصره در سوریه


ایالات متحده روز پنجشنبه از حمله هوایی به مواضع گروه خراسان در سوریه خبر داد و گفت این گروه مرتبط با القاعده در حال برنامه‌ریزی برای انجام حملاتی در اروپا یا آمریکا بود.

به گزارش خبرگزاری رویترز، ارتش آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد در عملیات چهارشنبه شب ۵ هدف مربوط به گروه خراسان – که واشنگتن آن را یک تهدید جدی می‌داند – هدف قرار گرفتند. این عملیات در حومه سرمدا، در شمال غرب سوریه و نزدیک مرز ترکیه، صورت گرفت.

از زمان آغاز حملات هوایی ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا علیه گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) و دیگر گروه‌های افراطی سنی در بخش‌هایی از عراق و سوریه، این دومین بار است که ارتش آمریکا از حمله به مواضع گروه خراسان خبر می‌دهد.

یک گروه ناظر بر حقوق بشر سوریه که مقر آن در بریتانیا است، در گزارشی در همین زمینه گفت بر اثر این حملات چند پیکارجو کشته شدند.

پیشتر در روز پنجشنبه، خبرگزاری رویترز به نقل از همین گروه ناظر نوشت در اثر حملات هوایی ائتلاف علیه مواضع پیکارجویان افراطی در شهر حلب در شمال سوریه، دست کم ۶ عضو گروه موسوم به جبهه النصره کشته شدند.

در گزارش قبلی رویترز آمده بود که حملات هوایی شبانه ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا، از مواضع داعش، به سمت جبهه النصره، یک گروه دیگر مرتبط با القاعده، و گروه مسلح افراطی دیگری که آن را «احرار الشام» نامید، متمرکز بود.

این گروه ناظر همچنین گفته بود که در جریان این حملات – که از ساعات پایانی چهارشنبه آغاز و تا صبح پنجشنبه ادامه داشت – مواضع جبهه النصره در شمال غربی استان ادلب هدف قرار گرفت و به گفته رویترز از شهریور ماه که حملات هوایی ائتلاف علیه داعش آغاز شد، این دومین حمله علیه این گروه مرتبط با القاعده بود.

حملات هوایی روزانه نیروهای ائتلاف بین‌المللی در سوریه بیشتر متوجه مواضع پیکارجویان گروه موسوم به دولت اسلامی در شمال و شرق کشور متمرکز بوده است.

XS
SM
MD
LG